J.Basanavičiaus g. 4B, LT-01118

kraujo donorystės akcija „Autoriai dovanoja lietuvai kraujo“

Įdarbink mūsų Kūrybą
Kraujo donorystės akcija

„Autoriai dovanoja Lietuvai kūrybiško kraujo“ – taip vadinasi kraujo donorystės akcija, į kurią dvejus metus Pasaulinės intelektinės nuosavybės (PIN dienos proga) savo narius, įvairių sričių autorius sukvietė Asociacija LATGA kartu su Nacionaliniu kraujo centru.

Akcija įprastai vyksta šios organizacijos būstinėje Vilniuje per PIN dieną, t.y. balandžio 26 d., o ja siekiama ne tik padėti sunkiai sergantiems, bet ir skatinti visuomenės pagarbą autoriams ir jų kūrybai.

„Kviesdami savo narius į kilnią akciją – nemokamai duoti savo kūrybiško kraujo Lietuvos žmonėms – mes siekiame bent poros tikslų: pirmas – ne griauti, o kurti savo valstybę tiek savo darbais, tiek savo kūryba. Dabar – ar Nidoje prie buvusio kultūros centro, ar Vilniuje ant Tauro kalno – jautiesi kaip anuomet Maironis prie Trakų pilies. Kartais toks pat jausmas apima ir perskaičius kokį priimtą įstatymą. Antras tikslas yra visai pragmatiškas  – žmonės, kuriems teks nors lašelis autorių kraujo, niekada nevogs nei dainų, nei filmų, nei knygų – jokios kūrybos. Juk negali apvogti žmogaus, kuris išgelbėjo tau gyvybę“, – sako Asociacijos LATGA vadovas, poetas ir rašytojas Jonas Liniauskas.

Deja, dėl koronaviruso grėsmės 2020 m. pavasarį renginys nevyko. Labai tikimės, kad kraujo donorystės akciją galėsime surengti pasibaigus pandemijai. Labai raginame savo narius paaukoti kraujo tiesiog Nacionaliniame kraujo centre, nes jo visada trūksta. Daugiau informacijos: https://kraujodonoryste.lt/

Dainų autorius Leonas Somovas dalyvauja kraujo donorystės akcijoje. Mildos Juknevičiūtės nuotr.

Jurgita Kviliūnaitė
Atstovė ryšiams su visuomene