J.Basanavičiaus g. 4B, LT-01118
WEB seminarai autoriams
PIN diena mokyklose
Vaizdo konferencijos

PIN diena mokyklose

Asociacija LATGA jau keletų metų iš eilės organizuoja edukacinių renginių ciklą „PIN diena mokyklose“, kurio tikslas – supažindinti jaunąją kartą su autorių teisių pagrindais ir paskatinti gerbti įvairiausių meno sričių autorius. Projektą trejus metus iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba pagal Autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugos programą. Būsimi projekto renginiai bus finansuojami iš Asociacijos LATGA Autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugos bei šviečiamąją programą.

Projekto metu žinomi autoriai lanko savo buvusiose mokyklose ir jų moksleivius skatina nebijoti kurti, papasakoja, su kokiais autorių teisių pažeidimais susiduria, kaip dėl to nukenčia. Autorius lydi Asociacijos LATGA specialistai, kurie padeda atsakyti į sunkesnius moksleivių klausimus. Pamokų metu moksleiviai ir patys gali atsakinėti į klausimus apie autorių teises ir gauti smagius projekto prizus – marškinėlius, puodelius, krepšelius.

Projekto renginiai paprastai vyksta balandžio – gegužės mėnesiais, mat Pasaulinė intelektinės nuosavybės diena švenčiama balandžio 26 d.

Šį pavasarį renginiai dėl karantino nevyko, tačiau projektą planuojama atnaujinti pasibaigus koronaviruso pandemijai. Taip pat svarstoma galimybė rengti virtualius renginius – tiesiogines transliacijas. Norinčius dalyvauti projekte autorius ir mokyklas prašome susisiekti su projekto iniciatore, Asociacijos LATGA viešųjų ryšių specialiste Jurgita Kviliūnaite (el.paštas jurgita.kviliunaite@latga.lt, tel. 8 639 22859)

„Visuomenėje įsivyravęs požiūris, kad siųstis filmus, muziką ar knygas iš piratinių svetainių yra „nieko tokio“. Daugelis mano, kad nieko bloga yra ir naudoti dailės kūrinius bei fotografijas neturint jų autorių leidimo. Taigi nenuostabu, kad pasaulyje garsėjame kaip kūrinių vagys ir užimame „prizines“ vietas labiausiai pirataujančių šalių topuose. Tai neigiamai veikia mūsų šalies kūrybinį potencialą, nes daugelis autorių yra priversti griebtis kitų veiklų, kad galėtų gyventi padoriai. Kad pagaliau išeitumėme iš šio užburto rato, neužtenka su piratais kovoti teismuose, būtina skatinti piliečių pagarbą intelektinei nuosavybei organizuojant edukacinius renginius, kuriuose pirmais smuikais griežia patys kūrėjai – įvairiausių meno kūrinių autoriai“, – sako projekto sumanytoja, Asociacijos LATGA viešųjų ryšių specialistė J.Kviliūnaitė.

Asociacijos LATGA direktoriaus pavaduotoja Laura Baškevičienė (iš kairės), dainų autorė ir atlikėja Justė Arlauskaitė-Jazzu ir projekto iniciatorė Jurgita Kviliūnaitė. Mildos Juknevičiūtės nuotr.

Muzikos kūrinių skyriaus vadovas Paulius Sartatavičius (kairėje) ir dainų autorius Vaidotas Valiukevičius. Mildos Juknevičiūtės nuotr.