Visos LATGA aktualijos tavo el. pašte

Prenumeruok naujienlaiškį.

    Paskelbta: 2017-03-29

    Į kovą prieš piratus kyla ir Generalinė prokuratūra

    Į kovą prieš piratus kyla ir Generalinė prokuratūra

    2017 m. kovo 29 d.

     width=Kovo pradžioje įvairioms šalies institucijoms išsiųstas kolektyvinis Lietuvos kabelinės televizijos asociacijos, AB „Telia“, Asociacijos LATGA, Asociacijos AGATA ir Asociacijos „AVAKA“ vadovų prašymas pradėti ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto audiovizualinių kūrinių platinimo, sulaukė Generalinės prokuratūros atsako, kuriame pranešama apie neseniai pradėtus ikiteisminius tyrimus.

    Oficialiame kreipimesi, kuris be Generalinės prokuratūros dar buvo adresuotas Policijos departamentui, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybai, Valstybinei mokesčių inspekcijai, Lietuvos bankui, Lietuvos Respublikos Seimo pirmininko pavaduotojui bei Lietuvos Respublikos Vyriausybei, Asociacijų ir bendrovės „Telia“ vadovai atkreipė dėmesį į audiovizualinio turinio neteisėto turinio finansinės naudos mastą.

    Piratai gauna didžiules pajamas

    „Nors būtinybė kovoti su šiomis neteisėtomis veiklomis tam, kad būtų apsaugotos intelektinės nuosavybės teisės, suprantama jau seniai, Asociacijų nuomone, valstybinės priežiūros institucijų praktikoje vis dar nepakankamai akcentuojamas finansinis šios veiklos mastas, t. y., kad iš tokio pobūdžio veiksmų, kurių dalis pristatomi kaip neva „nemokami“, yra gaunamos didžiulės neteisėtos pajamos, kurios niekur neapskaitomos, nedeklaruojamos, nuo jų nemokami jokie mokesčiai ir jos tenka vien šią neteisėtą veiklą vykdantiems asmenims“,  – rašome oficialiame kreipimesi, skirtame valstybės institucijoms.

    Jame taip pat atkreipiamas dėmesys į tai, kad vertinant sparčiai besivystančias informacinių ryšių technologijas ir vis augančias plačiajuosčio interneto ryšio galimybes, nelegaliomis paslaugomis naudojasi vis daugiau Lietuvos gyventojų, kurie dažnu atveju net nesupranta, kad šios paslaugos teikiamos neteisėtai, t. y. nesilaikant Lietuvoje galiojančių teisės aktų nuostatų, ir darant didelę žalą Lietuvos kūrėjams. Toliau šiame laiške buvo apibūdintos populiariausios neteisėtos paslaugos (per torrent platformas, televizijos programų platinimas ir transliacijos internetu, audiovizualinių kūrinių žiūrėjimas interneto portaluose ir kt.) bei nurodyti tuo užsiimančių svetainių pavadinimai ir jas administruojančių asmenų pavardės.  Generalinės prokuratūros atsiųstame atsakyme į šį kreipimąsi, kurį pasirašė Baudžiamojo persekiojimo departamento vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Zenonas Burokas, pranešama, kad įvertinus nurodytas aplinkybes ir iš VMI gautą su tuo susijusią medžiagą, iš karto imtasi konkrečių veiksmų kovojant su nelegaliais audiovizualinių kūrinių platintojais.

    Pradėjo ikiteisminius tyrimus

    Z.Burokas nurodo, kad Generalinė prokuratūra 2017 m. kovo 17 d. pradėjo net du ikiteisminius tyrimus dėl galimai nusikalstamos veikos asmenų, administruojančių tinklalapius  http://tv.pr.2pr.net ir www.torrent.ai. Laiške taip pat primenama apie tai, kad dar 2016-ųjų kovą, gavus Asociacijos LATGA prašymą, pradėtas ir atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl audiovizualinių kūrinių autorių teisių pažeidimo svetainėje www.filmai.in. Tyrimas pradėtas nustačius, kad ikiteisminio tyrimo metu nenustatyti asmenys, neturėdami privalomojo audiovizualinių kūrinių autorių atstovo – Asociacijos LATGA – leidimo (licencijos), už piniginį atlygį suteikė galimybę peržiūrėti svetainėje ir pagaminti skaitmenines 20 000 audiovizualinių kūrinių kopijas, kurių vienos legalios kopijos rinkos kaina yra nuo 5 iki 20 Eur. Generalinė prokuratūra laiške taip pat prašo pateikti turimus ir galimai reikšmingus konkrečius faktinius duomenis, susijusius su internetiniame tinklalapyje www.linkomanija.net vykdoma nusikalstama veikla bei ją vykdančiais asmenimis. Tokių duomenų apie „Linkomanija.net“ Asociacija LATGA nemažai pateikė ieškinyje, kurį praėjusiais metais įteikė didžiausiems Lietuvos interneto teikėjams. Jame reikalaujama panaikinti prieigą prie piratinės svetainės „Linkomanija.net“. Simboliška, kad pirmasis šios civilinės bylos posėdis įvyks balandžio 25-ąją, Pasaulinės intelektinės nuosavybės (PIN) dienos, kuri švenčiama balandžio 26 d., išvakarėse.

    „Džiaugiamės, kad galų gale Generalinė prokuratūra ėmėsi šio opaus klausimo ir labai tikimės, kad skirs pakankamai tam jėgų ir dėmesio. Mes, žinoma, pasirengę padėti, kiek tik reikės. Visi suprantame, kad tai nusikaltimas, dėl kurio nukenčia tiek mūsų šalies, tiek viso pasaulio kūrėjai“, – pažymi Asociacijai LATGA civilinėje byloje dėl prieigos prie svetainės www.linkomanija.net panaikinimo atstovaujantis advokatas Andrius Iškauskas.

    Visos LATGA aktualijos tavo el. pašte

    Prenumeruok naujienlaiškį.