J.Basanavičiaus g. 4B, LT-01118
mokame kompensacinį atlyginimą dramos kūrinių autoriams

2021 m. liepos 15 d.

Dmitrijaus Matvejevo nuotr.

Gera žinia dramos kūrinių autoriams – netrukus jie pirmąsyk gaus kompensacinį atlyginimą už kūrinių atgaminimą asmeniniais tikslais (kitaip jis dar vadinamas Tuščios laikmenos atlyginimu)! Lietuvos ir užsienio kūrinių autoriams iš viso išmokėsime per 76 tūkst. Eur.

Kompensacinis atlyginimas už kūrinių atgaminimą asmeniniais tikslais (už 2020 m.) dramos autoriams buvo paskirstytas proporcingai pagal spektaklių įrašų transliacijų televizijoje ir viešo paskelbimo internete duomenis.

Teisę į šį atlyginimą dramos autoriai oficialiai įgijo tik 2018 m., po Asociacijos LATGA inicijuotų Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo (ATGTĮ) pakeitimų, įsigaliojusių 2019 m. sausį. Tačiau iki pandeminių, t. y. 2020 m., kompensacinį atlyginimą surenkančios AGATA kasmetinio tyrimo duomenimis, lietuviai dramos kūrinius į laikmenas kopijuodavo itin retai. Situacija pasikeitė 2020 m., kai dėl karantino reikalavimų buvo uždarytos teatrų salės ir spektaklių išsiilgę žiūrovai spektaklių įrašus ar tiesiogines transliacijas ėmė žiūrėti internete.

Evelina Brusokaitė
Dramos poskyrio vadovė
Pasidalinkite naujiena