Visos LATGA aktualijos tavo el. pašte

Prenumeruok naujienlaiškį.

  Paskelbta: 2017-09-15

  Asociacijos LATGA būstinėje įvyko susitikimas su PINO atstovais

  Asociacijos LATGA būstinėje įvyko susitikimas su PINO atstovais

  2017 m. rugsėjo 15 d.

  Asociacijos LATGA nuotr.

  Asociacijos LATGA nuotr.

  Vakar, rugsėjo 14 d., Asociacijos LATGA būstinėje Vilniuje viešėjo Pasaulinės intelektinės nuosavybės organizacijos (PINO) atstovai. Asociacijos LATGA darbuotojai susitiko su tarptautiniu autorių teisių ekspertu Vittorio Ragonesi, Išsivysčiusių bei besivystančių šalių departamento Centrinės Europos, Baltijos šalių bei Viduržemio regiono šalių skyriaus vedėja Virag Halgand ir valstybinio patentų biuro atstovais.

  Svečiai domėjosi LATGA veikla: kiek narių turime, kurių sričių autorius administruojame, su kiek tarptautinių organizacijų bendradarbiaujame, kokias autorių teises administruojame, kokiose srityje surenkame didžiausią autorinio atlyginimo dalį, kaip sekasi licencijuoti viešą atlikimą. Susitikime kalbėta ir apie kūrinių naudojimą be licencijų, bylų nagrinėjimus teismuose.

  Svečiai domėjosi, kaip sekasi bendradarbiauti su valstybinėmis institucijomis. Juos taip pat domino, ar mūsų šalyje jau perkelta Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 2014/26/ES dėl kolektyvinio autorių teisių ir gretutinių teisių administravimo ir daugiateritorių licencijų naudoti muzikos kūrinius internete teikimo vidaus rinkoje. Ekspertai aiškinosi, kaip veikia LR Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymas, klausinėjo, kokias įstatymo nuostatas reikėtų tobulinti ar keisti. „Paaiškinome,  kad šiuo metu kaip tik rengiamos įstatymo pataisos dėl kūrinių atgaminimo asmeniniais tikslais laikmenose, taip pat diskutuojama dėl reprografijos įrenginių, už kuriuos mokamas kompensacinis atlyginimas, sąrašo praplėtimo bei dėl efektyvesnių kovos su piratavimu internete priemonių. Su svečiais priėjome bendros išvados, kad labai svarbu rengti visuomenės švietimo projektus. Be to, susitikimo metu aptarėme pagrindines problemas, su kuriomis susiduriame praktikoje įgyvendindami savo veiklą“, – susitikimo rezultatus reziumavo Asociacijos LATGA teisininkė Radvilė Bieliauskienė.

  Vizito tikslas

  Lietuvos Respublikos Vyriausybės programos įgyvendinimo plane, patvirtintame Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2017 m. kovo 13 d. nutarimu Nr. 167 „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės programos įgyvendinimo plano patvirtinimo“ numatyta priemonė – „Bendros nacionalinės intelektinės nuosavybės sistemos pertvarkos, bendradarbiaujant su Pasauline intelektinės nuosavybės organizacija (PINO), atlikimas“.

  Įgyvendinant šią priemonę, kartu su PINO numatoma atlikti Lietuvos intelektinės nuosavybės sistemos išorinį vertinimą ir parengti pokyčius įtvirtinantį dokumentą – intelektinės nuosavybės strategiją. Šio susitikimo metu PINO atstovams pateikėme informaciją, reikalingą objektyviam kolektyvinio administravimo sistemos veiklos įvertinimui, ypač iš praktinės kolektyvinio administravimo pusės.

  Visos LATGA aktualijos tavo el. pašte

  Prenumeruok naujienlaiškį.