Visos LATGA aktualijos tavo el. pašte

Prenumeruok naujienlaiškį.

  Paskelbta: 2016-11-07

  Asociacijos LATGA laukia svarbios permainos

  Asociacijos LATGA laukia svarbios permainos

  2016 m. lapkričio 7 d.

   width=

  Gedimino Bartuškos nuotr.

  Asociacijos LATGA laukia svarbūs įvykiai šį penktadienį, lapkričio 11 d., 11 val., Asociacijos salėje Vilniuje (J. Basanavičiaus g. 4B) prasidės visiems autoriams itin aktualus Visuotinis narių susirinkimas, kurio metu bus renkama nauja Taryba ir jos prezidentas. 13 Tarybos narių bus išrinkti 4 (ketverių) metų kadencijai. Tokios pačios trukmės kadencijai bus išrinktas ir Tarybai vadovausiantis prezidentas.

  „Ką tik išsirinkome naują Seimą, rytoj naują prezidentą turės JAV. Taip jau sutapo, kad svarbūs pokyčiai laukia ir Asociacijos LATGA – didžiausios ir seniausios šalyje autorių bendrijos. Nesitikime, kad susirinks visi Asociacijai priklausantys autoriai, nes dabar jų yra jau per 4600. Vis dėlto norėtųsi, kad kuo daugiau autorių įsijungtų į Asociacijos veiklą ir nepraleistų svarbių įvykių – naujos Tarybos ir jos prezidento rinkimų“, – sako Asociacijos LATGA direktorius Jonas Liniauskas.

  Ketverius metus (nuo 2012 m.) Asociacijos LATGA nariams Taryboje atstovavę kompozitoriai Juozas Širvinskas, Zita Bružaitė, Alvydas Jegelevičius, Gediminas Zujus ir Teisutis Makačinas, poetai Liutauras Degėsys ir Antanas A. Jonynas, dailininkas Bronius Leonavičius, žurnalistas Dainius Radzevičius, tautodailininkas Jonas Rudzinskas, fotografas Jonas Staselis, literatūros kritikas Eimutis Valentinas Sventickas, dailininkė-vitražistė Edita Utarienė rytoj, lapkričio 8 d., rinksis į paskutinį posėdį. Tiesa, pagal įstatus jie visi gali būti perrinkti dar vienai kadencijai, tarp jų – ir Tarybai nuo 2012-ųjų iki dabar vadovavęs prezidentas T. Makačinas.

  Pagal Asociacijos LATGA įstatus 7 tarybos narius į tarybą deleguoja steigėjai, t. y. Lietuvos autorių kūrybinės sąjungos (Lietuvos dailininkų sąjunga, Lietuvos fotomenininkų sąjunga, Lietuvos rašytojų sąjunga, Lietuvos tautodailininkų sąjunga, Lietuvos žurnalistų sąjunga ir kt.). Likusiuosius šešis iš savo tarpo išrinks Visuotiniame susirinkime dalyvausiantys autoriai.

  „Tuos, kurie negali dalyvauti Asociacijos LATGA Visuotiniame narių susirinkime, kviečiame perleisti savo balsą kitam Asociacijos nariui. Perleidimo tvarką galima rasti mūsų svetainėje. Visiems labai rekomenduojame nevėluoti ir užsiregistruoti iki 10.45 val. Pavėlavusieji negalės kelti kandidatų ir patys kandidatuoti į LATGA valdymo ir priežiūros organus“, – įspėja Asociacijos LATGA vadovas J. Liniauskas.

  Pasak jo, keisis ne tik Tarybos, bet ir Asociacijos LATGA veiklą kontroliuojančių Etikos bei Revizijos komisijų sudėtys. Etikos komisijos veikloje nuo 2012-ųjų iki dabar dalyvavo poetai Vladas Braziūnas, Erika Drungytė ir Petras Palilionis, režisierius Jonas Vaitkus, fotomenininkas Stanislovas Žvirgždas. Revizijos komisijoje dirbo rašytojas Eugenijus Ignatavičius, prozininkė, scenaristė Eligija Volodkevičiūtė ir keramikas Gvidas Raudonis.

  Pernai 25-metį atšventusios Asociacijos LATGA tarybos pirmasis prezidentas – dailininkas B. Leonavičius (1990-1994). Taip pat prezidentais buvo išrinkti kompozitorius prof. Mindaugas Urbaitis (1994-1996), literatūros kritikas E. V. Sventickas (1996-2000; 2008-2012), kompozitorius Gintaras Sodeika (2000-2007).

  Apie Asociaciją LATGA

  Asociacija LATGA yra autorių teisių kolektyvinio administravimo asociacija, turinti juridinio asmens statusą ir savo veikloje besivadovaujanti Lietuvos Respublikos Konstitucija, Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymu, taip pat kitais teisės aktais bei asociacijos įstatais.

  Asociacija LATGA kolektyviai administruoja įvairių sričių autorių teisių turėtojų teises, renka ir paskirsto autorinį atlyginimą už kūrinių panaudojimą, koordinuoja asociacijos narių veiklą, užtikrina kuo platesnį Lietuvos ir užsienio autorių kūrinių panaudojimą, užkerta kelią autorių teisių pažeidimams. Asociacija LATGA administruoja šių meno sričių autorių teises: muzikos, vizualiųjų menų, audiovizualinių menų, dramos, literatūros.

  Daugiau informacijos apie Asociacijos LATGA veiklą bei Visuotinį narių susirinkimą galima rasti interneto svetainėje www.latga.lt bei feisbuko paskyroje.

  Visos LATGA aktualijos tavo el. pašte

  Prenumeruok naujienlaiškį.