Visos LATGA aktualijos tavo el. pašte

Prenumeruok naujienlaiškį.

  Paskelbta: 2016-11-11

  Asociacijos LATGA tarybos prezidentu perrinktas Teisutis Makačinas

   Asociacijos LATGA tarybos prezidentu perrinktas Teisutis Makačinas

  2016 m. lapkričio 11 d.

   width=

  Asociacijos LATGA nuotr.

  Šiandien, penktadienį, lapkričio 11 d., Asociacijos salėje Vilniuje (J. Basanavičiaus g. 4B) įvyko Visuotinis narių susirinkimas, kurio metu išrinkta nauja Taryba ir jos prezidentas. Po rinkimų paaiškėjo, kad Asociacijos LATGA tarybai dar ketverius metus vadovaus kompozitorius Teisutis Makačinas.  

   13 Tarybos narių išrinkti 4 (ketverių) metų kadencijai. Tokios pačios trukmės kadencijai išrinktas ir Tarybai vadovausiantis prezidentas.

  Rinkimų aistros Asociacijos LATGA salėje ėmė virti dar prieš vidurdienį. Pirmiausia buvo paskelbtas Asociacijos LATGA steigėjų – įvairių šalies kūrybinių sąjungų – į Tarybą deleguotų autorių sąrašas. Lietuvos rašytojų sąjunga delegavo literatūros kritiką Eimutį Valentiną Sventicką, Lietuvos kompozitorių sąjunga – Teisutį Makačiną, Lietuvos fotomenininkų sąjunga Gintarą Česonį, Lietuvos kinematografų sąjunga – Juozą Širvinską, Lietuvos žurnalistų sąjunga – Dainių Radzevičių, Lietuvos tautodailininkų sąjunga – Joną Rudzinską, Lietuvos dailininkų sąjunga – Editą Utarienę.

  Susipažinę su 7 tarybos nariais, 195 į susirinkimą atvykę įvairiausių sričių autoriai pasiūlė 13 kandidatų likusioms 6 vietoms Taryboje užimti. Sąraše atsidūrė: dailininkai Gražina Vitartaitė ir Bronius Leonavičius, kompozitoriai Gediminas Zujus, Zita Bružaitė ir Alvydas Jegelevičius, fotomenininkas Jonas Staselis, poetai A. Jonynas, Liutauras Degėsys ir Vladas Braziūnas, dainų autoriai ir atlikėjai Juozas Liesis, Donalda Meiželytė ir Remigijus Ruokis bei rašytoja Kristina Gudonytė.

  Suskaičiavus rezultatus paaiškėjo, kad į tarybą patenka B. Leonavičius (134 balsai), G. Zujus (148 balsai), Z. Bružaitė (158), J. Staselis (140) ir L. Degėsys (146), o dėl paskutinės kandidatūros autoriams teko dar sykį balsuoti, nes A. A. Jonynas ir V. Braziūnas surinko vienodai – po 91 balsą. Po dar vieno  balsavimo į tarybą pateko V. Braziūnas.

  „Viską susumavus, galime pasakyti, kad Tarybos sudėtis pasikeitė minimaliai. Ją paliko A. A. Jonynas ir A. Jegelevičius, o atėjo du nauji žmonės – G. Česonis ir V. Braziūnas. Nesitikėjome, kad susirinks visi Asociacijai priklausantys autoriai, nes dabar jų yra jau per 4600. Vis dėlto norime, kad kuo daugiau autorių įsijungtų į Asociacijos veiklą ir nepraleistų tokių svarbių įvykių kaip naujos Tarybos ir jos prezidento rinkimai“, – sako Asociacijos LATGA direktorius J. Liniauskas.

  Ne ką mažesnės aistros užvirė prasidėjus Tarybos prezidento rinkimams. Kandidatuoti atsisakius 6 nariams, sąraše liko 6 kandidatų pavardės, nes Fotomenininkų sąjungos deleguotas tarybos narys G. Česonis Visuotiniame susirinkime nedalyvavo. Savo kandidatūras ir siekius autoriams pristatė G. Zujus, Z. Bružaitė, J. Staselis, L. Degėsys, T. Makačinas ir D. Radzevičius. Balsai pasiskirstė taip: G. Zujus surinko 53, Z. Bružaitė – 27, J. Staselis – 14. L. Degėsys –  22, T. Makačinas – 42. D. Radzevičius – 35. Į sekantį etapą pateko T. Makačinas ir G. Zujus. Po šio balsavimo paaiškėjo, kad tarybai toliau vadovaus T. Makačinas, surinkęs 6 balsais daugiau nei G. Zujus – t. y. 87.

  „Ačiū už pasitikėjimą Jums visiems. Labai tikiuosi, kad sėkmingai pergyvensime visas didžiosios transformacijos bangas. O tikslas yra vienas – kad mūsų, visų autorių, kišenės pilnėtų. Dėsime visas pastangas, kad taip būtų. Ačiū už kantrybę, už dalyvavimą, būkite sveiki, ir, svarbiausia, kūrybingi“, – po balsavimo sakė T. Makačinas.

  Keitėsi ne tik Tarybos, bet ir Asociacijos LATGA veiklą kontroliuojančių Etikos bei Revizijos komisijų sudėtys. Į Etikos komisiją per Visuotinį narių susirinkimą buvo išrinkti LATGA nariai Dainius Babonas, Vėtrė Antanavičiūtė, Erika Drungytė, Nijolė Vilutienė ir Birutė Jonuškaitė. Revizijos komisijos nariais tapo Elegija Volodkevičiūtė, Algimantas Biguzas ir Kazys Daugėla.

  Pernai 25-metį atšventusios Asociacijos LATGA tarybos pirmasis prezidentas – dailininkas B. Leonavičius (1990-1994). Taip pat prezidentais buvo išrinkti kompozitorius prof. Mindaugas Urbaitis (1994-1996), literatūros kritikas E. V. Sventickas (1996-2000; 2008-2012), kompozitorius Gintaras Sodeika (2000-2007).

  Apie Asociaciją LATGA

  Asociacija LATGA yra autorių teisių kolektyvinio administravimo asociacija, turinti juridinio asmens statusą ir savo veikloje besivadovaujanti Lietuvos Respublikos Konstitucija, Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymu, taip pat kitais teisės aktais bei asociacijos įstatais.

  Asociacija LATGA kolektyviai administruoja įvairių sričių autorių teisių turėtojų teises, renka ir paskirsto autorinį atlyginimą už kūrinių panaudojimą, koordinuoja asociacijos narių veiklą, užtikrina kuo platesnį Lietuvos ir užsienio autorių kūrinių panaudojimą, užkerta kelią autorių teisių pažeidimams. Asociacija LATGA administruoja šių meno sričių autorių teises: muzikos, vizualiųjų menų, audiovizualinių menų, dramos, literatūros.

  Daugiau informacijos apie Asociacijos LATGA veiklą bei Visuotinį narių susirinkimą galima rasti interneto svetainėje www.latga.lt bei feisbuko paskyroje.

   

  Visos LATGA aktualijos tavo el. pašte

  Prenumeruok naujienlaiškį.