Visos LATGA aktualijos tavo el. pašte

Prenumeruok naujienlaiškį.

    Paskelbta: 2016-06-27

    Europarlamentarai susirūpino: interneto gigantai skriaudžia autorius

    Europarlamentarai susirūpino: interneto gigantai skriaudžia autorius

    2016 m. birželio 25 d.

     width=

    Photo by wayX from Pexels

    Praėjusią savaitę 58 Europos parlamento (EP) nariai išsiuntė atvirą laišką Europos Komisijai, prašydami šios organizacijos prezidento Jeano Claude Junckerio, viceprezidento Andruso Ansipo ir komisijos nario Güntherio Oettingerio atsižvelgti į „finansinės atskaitomybės autoriams problemas, kurios atsirado dėl neaiškaus internetinių platformų teikiamų paslaugų statuso.“

    Laiške, kurio turinį išplatino kelios Europos autorių bendrijas vienijančios organizacijos, tarp jų ir CISAC (The International Confederation of Authors and Composers Societies), kuriai priklauso Asociacija LATGA, akcentuojama, kad interneto gigantai, tokie kaip „Google“, „Apple“ ir kt. nepakankamai sąžiningai dalijasi su autoriais savo uždarbiu. Laiške EP vadovams atkreipiamas dėmesys į tai, kad turinį sukuria ir vertę generuoja autoriai, bet didžiausią uždarbį pasiima jų kūrybą viešinančios korporacijos. Ypatingą dėmesį siūloma atkreipiant dėmesį į tokias platformas kaip „Youtube“, kuriose naudotojai patys dalijasi turiniu.

    Atsižvelgiant į tai, kad 2016 m. rudenį yra planuojama išleisti naują autorinių teisių paketą, 58 EP nariai iš skirtingų partijų ir komitetų, vadovaujami Pervenche Berès, Christiano Ehlerio ir Martinos Dlabajovos, kartu su kūrybos ir kultūros pramonės jungtinės grupės parlamento pirmininku ir jo pavaduotoju, pasisako už tai, kad įstatymuose būtų aiškiau apibrėžiama interneto platformų, kuriose dalijamasi turiniu be autorinių teisių turėtojų sutikimo ir už tai nemokamas autorinis atlyginimas, atsakomybė. Pasirašiusieji prašo Europos Komisijos „sukurti teisinę atsakomybę, priimant sprendimus, kurie tiktų tiek kūrėjams, tiek teisių turėtojams ir vartotojams. Mes suprantame, kad skaitmeninės rinkos nebus be turinio. Todėl būsimoji autorinių teisių reforma turi aiškiai nusakyti, kad atsakomybės išimtys gali būti taikomos tik tikrai neutraliems ir pasyviems internetinių paslaugų teikėjams, o ne tiems, kurie paskirsto, skatina vartoti ir uždirba iš turinio jo kūrėjų sąskaita.“

    „Nors Europos Komisija dabar turi gerokai svarbesnių reikalų (Didžiosios Britanijos išstojimo iš ES klausimus), norisi tikėtis, kad ruošiant įstatymų pataisas į šį laišką bus atsižvelgta. Labai gaila, kad nė vienas iš mūsų šalies europarlamentarų šio laiško nepasirašė. Tai tik parodo bendrą mūsų valdžios požiūrį į autorius ir jų problemas“, – sako Marius Kuzminas, Asociacijos LATGA Muzikos kūrinių skyriaus vadovas.

    Visos LATGA aktualijos tavo el. pašte

    Prenumeruok naujienlaiškį.