© Josvydas Elinskas / BNS

Visos LATGA aktualijos tavo el. pašte

Prenumeruok naujienlaiškį.

  Paskelbta: 2023-06-20

  Išmokame kompensacinius ir autorinius atlyginimus

  Kviečiame autorius pasitikrinti savo sąskaitas: šią savaitę išmokame honorarus muzikos ir vizualiųjų kūrinių autoriams už pirmąjį 2023 m. ketvirtį, taip pat autorinį atlygį dramos autoriams už balandžio mėnesį. Be to neseniai pervedėme kompensacinius atlyginimus knygų autoriams, žurnalistams ir audiovizualinių kūrinių prodiuseriams. Iš viso šį mėnesį Lietuvos autoriams išmokėsime 1 337 301 Eur.

  Lietuvos muzikos autoriams paskirstėme  beveik 723 tūkst. Eur, surinktų už kūrinių transliaciją, retransliaciją, mechaninį atgaminimą (CD, LP), viešą atlikimą renginiuose bei viešose vietose (foninę muziką) ir pan.

  Taip pat šiuo metu išmokami honorarai vizualiųjų kūrinių autoriams honorarai už kūrinių transliavimą, jiems pervesime per 28 tūkst. Eur.

  Dramos kūrinių autoriams honorarus už viešą kūrinių atlikimą išmokame kas mėnesį. Šiuo metu išmokame autorinį atlyginimą už balandį rodytus spektaklius. Jiems šįkart paskirstėme 45 325 Eur.

  Neseniai išmokėjome kompensacinį atlyginimą literatūros srities autoriams už knygų panaudą bibliotekose už 2022 m. (iš viso – 502 525 Eur) ir atlyginimą žurnalistams už  kūrinių atgaminimą reprografijos būdu (iš viso – 10 629 Eur). Taip pat šiuo metu kompensacinį atlyginimą už kūrinių atgaminimą asmeniniais tikslais (dar vadinamą Tuščios laikmenos atlyginimu) pervedame audiovizualinių kūrinių prodiuseriams. Jiems bus pervesta 27 839 Eur.

  Vizualiųjų, dramos ir muzikos autoriai daugiau informacijos apie pervestus atlyginimus gali rasti e-savitarnos svetainėje arba mūsų programėlėje, kurią galima parsisiųsti iš Google Play. Kol kas programėlę galima įsidiegti tik telefonuose su „Android“ sistema.

  Visos LATGA aktualijos tavo el. pašte

  Prenumeruok naujienlaiškį.