Visos LATGA aktualijos tavo el. pašte

Prenumeruok naujienlaiškį.

  Paskelbta: 2020-05-06

  Kultūros taryba priima vienkartinių išmokų savarankiškai dirbantiems kūrėjams prašymus

  [vc_column css=”.vc_custom_1590055452696{margin-bottom: 20px !important;}”]

  Kultūros taryba priima vienkartinių išmokų savarankiškai dirbantiems kūrėjams prašymus

  2020 m. gegužės 6 d.

   width=

  Halfpoint / Shutterstock

  Lietuvos kultūros taryba (LKT) toliau tęsia priemonių, skirtų dėl COVID-19 plitimo nukentėjusiam kultūros sektoriui, įgyvendinimą. Šiandien paskelbta apie vienkartines išmokas savarankiškai dirbantiems kūrėjams iš Kultūros tarybos administruojamos kompensacinio atlyginimo dalies, kuri anksčiau buvo skiriama Autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugos programos projektams finansuoti. Galutinio termino nėra – Lietuvos kultūros taryba skirs išmokas prašymų pateikimo pirmumo tvarka tol, kol nebus paskirtos visos šiai programai įgyvendinti numatytos lėšos.

  Kūrėjams, iki š. m. kovo 16 d. veikusiems pagal individualios veiklos (pagal Kino filmų, vaizdo filmų ir televizijos programų gamybos, Scenos pastatymų veiklos ir Meninės kūrybos) pažymas ir dėl COVID-19 plitimo praradusiems pajamas, bus skiriamos vienkartinės 600, 1200 arba 1800 eurų išmokos. Vienkartinės išmokos savarankiškai dirbantiems asmenims dydis priklauso proporcingai nuo asmenų dėl ekstremalios padėties ir karantino prarastų pajamų dydžio. Dėl šių lėšų paskirstymo išmokų pavidalu Asociacija LATGA pritarė – tai buvo vienas iš bendrai su AGATA parengtų siūlymų, kaip pagelbėti nuo krizės kenčiančiam kultūros sektoriui.

  Tokias išmokas gaus apie 800 menininkų – muzikantų, aktorių, įvairių sričių kūrėjų. Bendra šioms išmokoms skirta suma siekia 750 000 eurų. Pasiūlymas Kultūros tarybos administruojamų Autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugos programos lėšų paskirstymas išmokų pavidalu kūrėjams – buvo vienasiš kolektyvinio administravimo organizacijų bendrai paruošto kovos su Covid-19 krize plano, pasiūlyto Kultūros ministerijai, dalių.

  Prašymus pildyti čia: https://www.ltkt.lt/?psl=stipendijos&do=konkursai&step=view&id=458

  Galimi pareiškėjai – fiziniai asmenys, vykdantys Lietuvoje registruotą individualią veiklą pagal pažymą (EVRK kodai 59.11, 90.01 arba 90.03), kuri turi būti įregistruota ne vėliau kaip 2019 m. liepos 1 d. ir vykdyta ne trumpiau kaip iki 2020 m. kovo 16 d. Asmuo negali teikti prašymo, jeigu jam skirta kūrybinės prastovos išmoka arba stipendija.

  Primename, jog balandžio 17 d. baigėsi individualių stipendijų kultūros ar meno kūrėjams paraiškų teikimo terminas (šiuo metu LKT administracija baigia registruoti gautas paraiškas) bei ekspertams jau perduotos II-ojo 2020 m. kultūros ir meno projektų finansavimo etapo paraiškos.

  Lietuvos kultūros tarybą sudaro pirmininkė, kultūros vadybininkė Daina Urbanavičienė, aktorius Vytautas Anužis, tautinių mažumų atstovė, muzikos pedagogė Ema Silvija Bojadžian, menotyrininkas Virginijus Kinčinaitis, menotyrininkė dr. Agnė Narušytė, menotyrininkė dr. Vaidutė Ščiglienė. architektas Rolandas Palekas, etnologė dr. Radvilė Racėnaitė, menotyrininkė dr. Skaidra Trilupaitytė, literatūrologas dr. Dainius Vaitiekūnas ir aktorė, pedagogė dr. Elzė Gudavičiūtė.

  Parengta pagal Lietuvos kultūros tarybos informaciją

  Visos LATGA aktualijos tavo el. pašte

  Prenumeruok naujienlaiškį.