Visos LATGA aktualijos tavo el. pašte

Prenumeruok naujienlaiškį.

  Paskelbta: 2021-01-19

  Kūrėjai kviečiami teikti paraiškas stipendijoms

  Lietuvos kultūros taryba skelbia individualių valstybės stipendijų kultūros ir meno kūrėjams konkursą. Individualios stipendijos, skiriamos individualiai kultūros ar meno kūrėjų kūrybinei raiškai skatinti ir jai šiuo sudėtingu periodu palaikyti.

  Šiam stipendijų konkursui planuojama skirti bent 1,4 mln. eurų. Paraiškų laukiama iki vasario 1 d. (imtinai).

  Atsižvelgiant į koronaviruso (Covid-19) pandemijos įtaką kultūros bendruomenei ir siekiant mažinti šalyje paskelbtų ekstremalios situacijos ir karantinų pasekmes kultūros srityje, Lietuvos kultūros taryba skirs trumpesnio nei įprasta periodo individualias stipendijas, o edukacinių stipendijų konkursas planuojamas šalyje ir pasaulyje pasikeitus epidemiologinei situacijai. Remiantis praėjusių metų patirtimi, kultūros ir meno kūrėjai kviečiami teikti paraiškas 3–6 mėnesių individualioms stipendijoms. Taip tikimasi pasiekti platesnį kultūros ir meno kūrėjų ratą.

  Atsižvelgiant į pandemijos ir tebesitęsiančio karantino padiktuotus apribojimus, paraiškas individualioms stipendijoms šiame konkurse galima pateikti TIK elektroniniu būdu, Lietuvos kultūros tarybos interneto svetainėje www.ltkt.lt. Lietuvos kultūros taryba tikisi, kad šis palengvinimas bus naudingas ir parankus kultūros bendruomenei.

  Individuali stipendija bus skiriama 3, 4, 5 arba 6 mėnesiams (kovo–rugpjūčio mėnesiams). Mėnesinės išmokos suma – 600 eurų.

  Anksčiau Lietuvos kultūros tarybos stipendijas gavę asmenys, turi būti tinkamai atsiskaitę už gautą stipendiją. Lietuvos kultūros tarybos stipendininkai, kuriems 2020 m. paskelbus ekstremalia padėtį buvo skirtos trumpalaikės 3 mėnesių stipendijos, gali būti neatsiskaitę, jei nėra suėjęs terminas ataskaitoms pateikti.

  Konkurse taip pat gali dalyvauti ir gavusieji vienkartines Lietuvos kultūros tarybos išmokas savarankiškai dirbantiems kūrėjams.

  Paraiškas galima pateikti TIK Lietuvos kultūros tarybos interneto svetainėje
  https://www.ltkt.lt/stipendijos/konkursai

  Plačiau apie individualias stipendijas LKT svetainėje: http://bit.ly/2XQHazT

  Visos LATGA aktualijos tavo el. pašte

  Prenumeruok naujienlaiškį.