© Guoda Kavaliauskaitė

Visos LATGA aktualijos tavo el. pašte

Prenumeruok naujienlaiškį.

  Paskelbta: 2024-01-22

  Kviečiame dalyvauti renginyje „LATGA Autorių virtuvė: sėkmės receptai su Rimantu Kmita“

  Patys įdomiausi, jaukiausi ir atviriausi pašnekesiai dažniausiai vyksta virtuvėje. Ten su pačiais artimiausiais pasikalbame apie tai, kas mums rūpi, pasidalijame savo sėkmėmis ir nesėkmėmis.

  „LATGA Autorių namų virtuvė: sėkmės receptai“ – įvairių sričių autoriams skirta jaukių laisvos formos renginių-virtuvinių pašnekesių serija. Šių renginių metu žinomi mūsų autoriai su kolegomis dalijasi kūrybos paslaptimis bei patirtimi, o mūsų specialistai ir teisininkai supažindina su autorių teisių srities aktualijomis ir atsako į rūpimus klausimus.

  Muzikos autoriams skirtame renginyje savo patirtimi dalijosi vienas garsiausių šalies muzikantų Andrius Mamontovas. Antrasis mūsų jaukių virtuvinių pašnekesių serijos renginys skirtas literatūros ir dramos kūrinių autoriams (rašytojams, dramaturgams, inscenizacijų/adaptacijų autoriams, spektaklio kompozitoriams, baleto, operos, operetės, miuziklo muzikos ir libreto autoriams, choreografams, scenografams, režisieriams vertėjams, spektaklių kostiumų dailininkams), o jo pagrindinis svečias – poetas, prozininkas, literatūros kritikas, humanitarinių mokslų daktaras ir dramos kūrinių autorius Rimantas Kmita.1999 m. pirmąjį poezijos rinkinį „Nekalto prasidėjimo“ pristatęs R.Kmita labiausiai išgarsėjo 2016 m., kai išleido ne bendrine kalba, o šiaulietiška tarme parašytą romaną „Pietinia kronikas“. Jis tapo viena sėkmingiausių audioknygų, pelnė Jurgos Ivanauskaitės premiją, yra išverstas į vokiečių ir ukrainiečių kalbas, yra įtraukiamas į mokyklų programas, po metų Lietuvos ekranuose bus galima pamatyti to paties pavadinimo filmą (rež. Ignas Miškinis).

  Sėkmingu bandymu dramos srityje tapo R.Kmitos pjesė „Remyga“, kurią Šiaulių dramos teatre pastatė žinomas režisierius Oskaras Koršunovas. 2022 m. Auksinių scenos kryžių apdovanojimuose R.Kmita tapo Metų dramos autoriumi ir gavo LATGA garbės ženklą „Ad Astra“.

  Kokios priežastys lemia kūrybos populiarumą? Kaip atrodo Rimanto darbo diena? Su kokiais iššūkiais jis susidūrė tapęs dramos kūrinių autoriumi? Atsakymus į šiuos ir kitus klausimus galėsite sužinoti renginio metu, o taip pat galėsite ir patys paprašyti autoriaus pasidalinti sėkmės receptais.

  Sėkmės receptais, naujienomis ir praktiniais patarimais (dėl dramos kūrinių registracijos, jų naudojimo, sutarčių su teatrais ar leidėjais sudarymo, kompensacinio atlyginimo už knygų panaudą ir pan.) pasidalins ir LATGA komanda. Su malonumu pristatysime naujovę – LATGA išmaniąją programėlę, kurios padedami nuo šiol dar lengviau galėsite registruoti kūrinius ir sužinoti, kiek uždirbote iš savo kūrybos.

  Renginio metu papasakosime apie teisinius ir kitokius aspektus, padėsiančius jums dar sėkmingiau įdarbinti savo kūrybą bei išvengti kūrinių naudotojų spąstų. Su malonumu lauksime ir jūsų, mieli autoriai, klausimų. Antroje renginio dalyje galėsite ir asmeniškai pasikonsultuoti su mūsų teisininkais ir specialistais.

  Renginį moderuos prozininkė ir poetė, Rašytojų sąjungos pirmininkė, LATGA tarybos narė Birutė Jonuškaitė, jis bus filmuojamas ir fotografuojamas. Renginys nemokamas, tačiau prašome užsiregistruoti, nes vietų skaičius ribotas: registracija į renginį.

  Registruodamiesi į šį renginį Jūs patvirtinate, jog esate susipažinęs\susipažinusi su Asociacijos LATGA privatumo politika ir sutinkate, jog Jūsų asmens duomenys būtų tvarkomi renginio organizavimo tikslais ir Jūsų sutikimo pagrindu  Asociacijos LATGA privatumo politikoje numatyta apimtimi.  Registracijoje pateikti Jūsų asmens duomenys bus saugomi 1 mėnesį po renginio datos. Renginio metu taip pat bus filmuojama ir fotografuojama.

  Nuotraukos ir vaizdo įrašai iš diskusijų/seminarų tvarkomi 5 metus nuo renginio dienos, paskui jie yra peržiūrimi ir neaktualūs duomenys pašalinami, o duomenys turintys istorinės, meninės ar saviraiškos laisvės vertės gali būti saugomi ilgiau. Savo sutikimą galite bet kada atšaukti el. paštu latga@latga.lt.  Su mūsų privatumo politika galite susipažinti čia https://www.latga.lt/privatumo-politika/

   

  Visos LATGA aktualijos tavo el. pašte

  Prenumeruok naujienlaiškį.