Visos LATGA aktualijos tavo el. pašte

Prenumeruok naujienlaiškį.

  Paskelbta: 2021-12-02

  Kviečiame dalyvauti tarptautinėje konferencijoje „Rebuilding Europe“

  Kviečiame savo narius ir kitus neabejingus kultūros sektoriaus problemoms žmones dalyvauti tarptautinėje konferencijoje „Rebuilding Europe“. Renginys vyks nuotoliniu būdu gruodžio 8 d. nuo 14 iki 16.30 val., registracija čia: https://www.rebuilding-europe.eu/conference.

  Šią tarptautinę konferenciją organizuoja konfederacija GESAC (European Grouping of Societies of Authors and Composers, jai priklauso ir Asociacija LATGA) su Europos Parlamento nariu Christianu Ehleru, FEP (The Federation of European Publishers) (ir EMI (The European Movement International).

  Konferencijos tikslas – atkreipti visos Europos politikų dėmesį į tai, kad kūrybinių industrijų sektoriui reikia didesnio dėmesio ir tinkamų finansinių instrumentų tam, kad atsigautų po Covid 19 pandemijos sukeltos krizės. Per pandemiją tai – vienas vienas iš labiausiai nukentėjusių sektorių, praradęs maždaug 31 % pajamų.

  Europos komisija nustatė, kad kultūros ir kūrybinės industrijos sektorius yra viena iš 14 pagrindinių Europos ekosistemų. GESAC iniciatyva atliktas tyrimas patvirtino, kad šis sektorius iki pandemijos buvo viena iš pagrindinių Europos ekonomikos varomųjų jėgų. Pavyzdžiui, 2019 m. kultūros sektorius sukūrė 4,4 %  viso Europos Sąjungos BVP bei įdarbino apie 7,6 mln. žmonių, o tai yra 8,4 karto daugiau nei telekomunikacijų pramonė.

  Pagrindinė konferencijos tema – kaip padėti kultūros ir kūrybinės industrijos sektoriui atsigauti. Vienas iš pagrindinių jos pranešėjų – žinomas kompozitorius Jean-Michel Jarre, kuris ilgą laiką vadovavo kitai tarptautinei konfederacijai – CISAC (International Confederation of Societies of Authors and Composers).

  Registracija: https://www.rebuilding-europe.eu/conference

  Laikas: gruodžio 8 d. 14–16.30 val.

  Visos LATGA aktualijos tavo el. pašte

  Prenumeruok naujienlaiškį.