Visos LATGA aktualijos tavo el. pašte

Prenumeruok naujienlaiškį.

  Paskelbta: 2024-05-17

  Kviečiame į renginių seriją autoriams „LATGA Autorių namų virtuvė: diskusijos ir dirbtuvės“

  Birželio 8 d. maloniai kviečiame į sostinės Vingrių skvere (už „Mo“ muziejaus) dar prieš „Kultūros naktį“ išdygsiančią sceną-namą, kurioje vyks net keletas autorių bendruomenei skirtų renginių. Nuo 13 val. vyks diskusija „Dirbtinis intelektas: asistentas ar konkurentas autoriui?“, 14.30 val. kviesime į praktinį seminarą-dirbtuves, kuriose galėsite susipažinti su populiariausiais muzikai ir vizualiesiems menams kurti skirtais dirbtinio intelekto įrankiais, 15.30 surengsime diskusiją apie muzikos kūrinių plagijavimą: „Kaip sustabdyti masinį dainų plagijavimą: bausti ar edukuoti?“. 

  Maloniai prašome registruotis, nes vietų skaičius labai ribotas. Registracijų lauksime iki birželio 3 d. 

  REGISTRACIJA

  Renginių programa

  13 val. diskusija „Dirbtinis intelektas: asistentas ar konkurentas autoriui?“.

  Kokią įtaką spartus DI įrankių vystymasis turės autoriaus profesijai? Ar dirbtinio intelekto sugeneruotą turinį etiška vadinti kūriniu? Koks galėtų būti atlygio už kūrinių naudojimą DI apmokymui modelis? Ar ateityje autoriaus profesija bus apskritai reikalinga? Kokius įstatymų pakeitimus ruošia Europos valdžios institucijos, siekdamos suderinti DI įrankių kūrėjų ir autorių interesus? Tai tik keletas iš daugybės klausimų, į kuriuos pamėginsime atsakyti su renginio dalyviais. Taip pat aptarsime anoniminės mūsų narių apklausos apie DI rezultatus ir pasidalinsime savo įžvalgomis, ką reikėtų daryti, kad DI autoriui būtų ne konkurentas, o asistentas.

  Diskusijoje dalyvauja:

  Mantautas Krukauskas – kompozitorius ir garso menininkas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Kompozicijos katedros docentas, Muzikos inovacijų studijų centro vedėjas. M. Krukausko kūriniai – kamerinė muzika, audiovizualinės kompozicijos, garso meno darbai, muzika teatrui – skambėjo Lietuvoje, Austrijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, JAV, Kanadoje ir kitose šalyse. Jis taip pat aktyviai dalyvauja tarptautiniuose meniniuose, tyrimų ir edukaciniuose projektuose, pastaruoju metu gilinasi į erdvinio garso ir dirbtinio intelekto technologijų naudojimą muzikoje.

  Agnė Gintalaitė – menininkė, fotografė, publicistė, etnografė. Remdamasi tarpdisciplininiais meno ir  mokslo lauko metodais, Agnė tyrinėja aktualius šiuolaikiniam pasauliui reiškinius, suformuotus sociokultūrinės vaizduotės, tokius kaip istorinė atmintis, tapatybės kaita mobilumo praktikose,  gamtinių ir technologinių objektų animizavimas ir dirbtinio intelekto baimė.

  Agnė Mikštienė – programos „Kurk Lietuvai“ projektų vadovė. Bendradarbiaudama su LR Kultūros ministerija Agnė sprendžia dirbtinio intelekto ir kūrėjų problematikos klausimus, susijusius su duomenų etika tiek įvesties (autorių teise saugomas turinys), tiek išvesties etapuose (skaidrumas ir turinio žymėjimas).

  Laura Baškevičienė – Asociacijos LATGA vadovė, Europos autorių ir kompozitorių bendrijų susivienijimo GESAC (European Grouping of Societies of Authors and Composers) Tarybos narė. Kaip 32 Europos šalių autorių teisių kolektyvinio administravimo asociacijas vienijančios organizacijos narė Laura aktyviai dalyvauja Europos šalių kultūros politikos formavime.

  Renginį moderuos žinomas žurnalistas, rašytojas, TV laidų vedėjas ir autorius Rytis Zemkauskas.

  14.30 val. dirbtuvės-praktinis seminaras muzikos ir vizualiųjų menų autoriams „Populiariausi DI įrankiai ir jų pritaikymas kūrybos procesuose“.  Seminarą ves menininkė, fotografė Agnė Gintalaitė ir kompozitorius, garso menininkas, LMTA docentas Mantautas Krukauskas.  

  15.30 val. diskusija „Kaip sustabdyti masinį dainų plagijavimą: bausti ar edukuoti?“.  Paskutiniuose M.A.M.A apdovanojimuose ištryškęs Lietuvos muzikos verslo pūlinys – užsienio kūrinių plagijavimas – sukėlė didelį atgarsį visuomenėje. Muzikos autoriai ėmė pirštais rodyti vieni į kitus, o plagijavimo atvejus įtariantys muzikos klausytojai ėmė rašyti laiškus tiek žurnalistams, tiek mums, autorių teisių specialistams.

  Lietuviai svetimus muzikos kūrinius pamėgo skolintis dar tarpukariu, plagiatų netrūko ir sovietmečiu. Vis dėlto kai kurie Lietuvos muzikos autoriai mano, kad tai, kas dabar vyksta yra jau nebenormalu, nes užsienio dainos kopijuojamos tiesiog masiškai ir šios kūrinių vagystės yra akivaizdžiai pastebimos ne tik ekspertams, bet ir eiliniams muzikos klausytojams. Ką daryti, kad nebesižvalgytumėme į kitas šalis ir drąsiai kurtume patys? Bausti ar edukuoti plagiatorius? Kaip sukurti sėkmingą hitą nė trupučio nesinaudojant svetima kūryba? Apie tai padiskutuosime su LATGA įsteigtos M.A.M.A nominacijos „Metų autorius“ laimėtojais ir muzikos bei renginių prodiuseriais.

  Diskusijoje dalyvauja:

  Paulius Vaicekauskas – muzikos autorius, atlikėjas, M.A.M.A apdovanojimų 2023 m. Metų autorius. Paulius – patyręs muzikos prodiuseris, jis kuria su Justinu Jaručiu, Monique, Liepa Mondeikaite, Monika Marija, Rūta Loop, Gabrieliumi Vageliu, Giedre, Daddy Was a Milkman, Ieva Narkute.

  Paulius Jasiūnas – muzikos autorius, atlikėjas, M.A.M.A apdovanojimų 2022 m. Metų autorius, sukūręs arba aranžavęs daugybę populiarių dainų. P. Jasiūnas dirbo su Inga Jankauskaite, Kastyčiu Kerberdžiu, Merūnu ir kt.

  Edgaras Žaltauskas – muzikos autorius, atlikėjas, M.A.M.A apdovanojimų 2021 m. Metų autorius. Edgaras dažniausiai kuria su savo kolega Kasparu Meginiu, jų duetą kolegos praminė „hitų kepykla“. Prie jo pavardės LATGA kūrinių duomenų bazėje rikiuojasi šimtai dainų, Edgaras kuria kartu su Vaidu Baumila, Gabrieliumi Vageliu, Rūta Loop, Juozu Martin, Gerda Tovilavičiūte ir kitais talentingais atlikėjais ir autoriais.

  Martynas Tyla – M.A.M.A apdovanojimų ir kitų renginių organizatorius, muzikos grupių vadybininkas ir prodiuseris.

  Diskusiją moderuos reklamos specialistė, socialinė aktyvistė, muzikos autorė, dainininkė, TV laidų vedėja Dovilė Filmanavičiūtė.

  Renginiai bus filmuojami ir fotografuojami. Maloniai prašome registruotis, nes vietų skaičius labai ribotas.

  REGISTRACIJA 

  Registruodamiesi į šį renginį Jūs patvirtinate, jog esate susipažinęs\susipažinusi su Asociacijos LATGA privatumo politika ir sutinkate, jog Jūsų asmens duomenys būtų tvarkomi renginio organizavimo tikslais ir Jūsų sutikimo pagrindu  Asociacijos LATGA privatumo politikoje numatyta apimtimi.  Registracijoje pateikti Jūsų asmens duomenys bus saugomi 1 mėnesį po renginio datos. Renginio metu taip pat bus filmuojama ir fotografuojama.

  Nuotraukos ir vaizdo įrašai iš diskusijų/seminarų tvarkomi 5 metus nuo renginio dienos, paskui jie yra peržiūrimi ir neaktualūs duomenys pašalinami, o duomenys turintys istorinės, meninės ar saviraiškos laisvės vertės gali būti saugomi ilgiau. Savo sutikimą galite bet kada atšaukti el. paštu latga@latga.lt.  Su mūsų privatumo politika galite susipažinti čia  https://www.latga.lt/privatumo-politika/

   

  Mieli autoriai,

  Labai kviečiame jus užpildyti anoniminės apklausos anketą apie dirbtinį intelektą (DI).

  Nepaisant to, kad tarptautinė autorių bendruomenė jau išreiškė didelį susirūpinimą dėl DI įrankių ir autorių kūrinių naudojimo juos apmokant, mums labai svarbu suprasti, kaip šioje situacijoje jaučiasi mūsų nariai. Ši informacija mums bus naudinga keliant klausimus ir teikiant su DI susijusius siūlymus tiek nacionaliniu, tiek tarptautiniu mastu. Jūsų atsakymų lauksime iki birželio 3 d.

  Anketą galite užpildyti čia: https://bit.ly/4bLE1oS

  Visos LATGA aktualijos tavo el. pašte

  Prenumeruok naujienlaiškį.