2022 © Dainius Čėpla

Visos LATGA aktualijos tavo el. pašte

Prenumeruok naujienlaiškį.

  Paskelbta: 2022-11-24

  Kviečiame į seminarą-diskusiją „Svetimo kūrinio naudojimas mene: inspiracija, citavimas ar plagijavimas?“

  Gruodžio 1 d. 13 val. kviečiame vizualiojo meno kūrėjus ir žinovus į seminarą-diskusiją „Svetimo kūrinio naudojimas mene: inspiracija, citavimas ar plagijavimas?“. Renginys vyks LATGA salėje (Vilniuje, J. Basanavičiaus g. 4B, įėjimas iš Vingrių g.), jo metu pasidalinsime patarimais, kaip apsaugoti savo kūrybą nuo neteisėto kopijavimo, išsklaidysime populiarius mitus apie kitų autorių kūrinių naudojimą savo kūryboje ir naudodami pavyzdžius paaiškinsime, kas yra plagiatas.

  Beje, plagiato sąvokos LR Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymas nepateikia. Tačiau bendrąja prasme plagiatas yra suprantamas kaip svetimo autorių teisių objekto ar jo dalies neteisėtos kopijos padarymas ir pateikimas kaip savo. Iš esmės plagiatą galima apibrėžti kaip autorių teisių objekto autorystės (visos ar dalies) pasisavinimą pažeidžiant tiek turtines, tiek neturtines autoriaus teises.

  Po trumpo seminaro vyks diskusija, kurios metu pasikalbėsime apie plagijavimo mūsų šalyje mastus, su tuo susijusius Lietuvos autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo punktus (ATGTĮ) ir problemos sprendimo būdus.

  Diskusiją moderuos Asociacijos LATGA Menų poskyrio vadovė Ingrida Radovič, kuri kartu su Vizualiųjų menų poskyrio vadove Gabriele Vorobjoviene pasistengs atsakyti į visus renginio dalyvių klausimus.

  Į renginį pažadėjo atvykti ir savo mintimis pasidalinti Lietuvos dailininkų sąjungos pirmininkė, LATGA tarybos narė Eglė Ganda Bogdanienė, nuo neteisėto kūrinių naudojimo nukentėjusi dailininkė, LATGA narė Eurika Urbonavičiūtė, taip pat tikimės, kad prisijungs neseniai įkurtos feisbuko grupės „STOP PLAGIATUI“ iniciatoriai ir Kultūros ministerijos atstovai.

  Labai kviečiame atvykti į renginį ir užduoti rūpimus klausimus.

  Renginys bus filmuojamas ir fotografuojamas. Registracija nereikalinga.

  O taip pat siūlome susipažinti su atmintine vizualiųjų kūrinių autoriams, kurioje paaiškiname, kaip apsaugoti savo kūrybą nuo plagijavimo ir kitų autorių teisių pažeidimų.

  ATMINTINĖ VIZUALIŲJŲ KŪRINIŲ AUTORIAMS

  Visos LATGA aktualijos tavo el. pašte

  Prenumeruok naujienlaiškį.