Visos LATGA aktualijos tavo el. pašte

Prenumeruok naujienlaiškį.

  Paskelbta: 2024-04-22

  LATGA dalyvavo CISAC Europos regiono autorių teisių organizacijų susitikime

  Praėjusią savaitę Atėnuose vyko 225-ias kolektyvinio administravimo bendrijas iš 116-os pasaulio šalių vienijančios tarptautinės konfederacijos CISAC Europos regiono autorių teisių organizacijų susitikimas. Iš įvairių Europos šalių pasidalyti gerosiomis praktikomis, padiskutuoti ir priimti autorių bendruomenei svarbių sprendimų susirinkusius autorių teisių specialistus svetingai priėmė renginį ganizavusi Graikijos autorių teisių bendrija Αυτοδιαχειριση / Autodia.
  LATGA Teisės skyriaus vadovė Radvilė Bieliauskienė dalyvavo diskusijoje apie ES direktyvos dėl autorių teisių ir gretutinių teisių bendrojoje skaitmeninėje rinkoje perkėlimo į nacionalinę teisę ir praktinio įgyvendinimo. Savo patirtimi šiame renginyje taip pat dalijosi SACEM (Prancūzija), Vokietijos BILDKUNST (Vokietija) ir BUMA-STEMRA (Nyderlandai), o diskusiją moderavo Lenkijos bendrijos ZAIKS atstovas.
  Kaip ir tikėtasi, daugiausia dėmesio sulaukė diskusija apie Dirbtinio intelekto (DI) keliamas grėsmes ir DI įrankių licencijavimą. „Europos autorių bendrijos vieningai sutaria dėl vieno dalyko: DI įrankių kūrėjai privalo atlyginti autoriams už jų kūrinių naudojimą, telieka sukurti patogų atlygio surinkimo ir paskirstymo mechanizmą“, – įspūdžiais iš Atėnų dalijosi LATGA direktorė Laura Baškevičienė. Negana to, renginio metu pristatytas ir prancūzų bendrijos SACEM tyrimas, kuriame, pavyzdžiui, aiškintasi, kiek patys autoriai naudoja DI programas.
  Dėmesio sulaukė ir Vokietijos bendrijos GEMA užsakymu atliktas tyrimas, kuriame siekta išsiaiškinti, kaip muzika veikia prekybos centrų ir restoranų pardavimus. „Šie susitikimai labai vertingi, nes jų metu dalydamiesi savo patirtimi ir žiniomis su kitais, stipriname tiek savo šalies, tiek viso pasaulio autorių pozicijas“, – reziumavo L. Baškevičienė.

  Visos LATGA aktualijos tavo el. pašte

  Prenumeruok naujienlaiškį.