Nuotraukoje – L.Baškevičienė su GESAC direktore Véronique Desbrosses ir Tarybos prezidentu Gernot Graninger

Visos LATGA aktualijos tavo el. pašte

Prenumeruok naujienlaiškį.

  Paskelbta: 2022-09-30

  LATGA direktorė L. Baškevičienė lankėsi GESAC posėdyje

  LATGA direktorė Laura Baškevičienė neseniai viešėjo Briuselyje, kur vyko Europos autorių ir kompozitorių bendrijų susivienijimo GESAC tarybos posėdis. Didžiausias dėmesys posėdžio metu buvo skirtas neseniai šio susivienijimo užsakymu atliktam tyrimui „Autorių ir kompozitorių vaidmuo Europos muzikos srautinio perdavimo (eng. streaming) rinkoje“.

  Tyrimą atlikęs garsus muzikos sektoriaus ekspertas Emmanuelis Legrandas pateikdamas išvadas siūlė sprendimus, kurie padidintų visų rinkos dalyvių pajamas, o labiausiai atkreipė dėmesį į muzikos autorių ir kompozitorių, kurie yra pagrindiniai turinio kūrėjai ir rinkos varomoji jėga, poreikius bei lūkesčius.
  GESAC posėdžio metu svarstyta, ar srautinių transliacijų paslaugų kainos didinimas nepadidins piratavimo apimčių, taip pat daug kalbėta apie vartotojų įpročius, sąlyginai mažą grojaraščių kiekį, neužtikrinantį kultūros įvairovės, apie kolektyvinio administravimo asociacijų vaidmenį licencijuojant didžiąsias pasaulio online muzikos platformas.
  Taip pat šio posėdžio metu GESAC taryba aptarė Audiovizualinės žiniasklaidos paslaugų direktyvos (Audiovisual Media Services Directive) pakeitimus, buy out sutartis audiovizualiniame sektoriuje.
  L.Baškevičienė į GESAC tarybą buvo išrinkta šį pavasarį, Asociacija LATGA yra GESAC narė nuo 2005 m. GESAC vienija 32 autorių bendrijas Europos Sąjungoje, Islandijoje, Norvegijoje ir Šveicarijoje. GESAC gina daugiau nei 1 milijono Europos muzikos, audiovizualinių kūrinių, vizualiųjų menų, literatūros bei dramos kūrinių autorių ir kitų teisių turėtojų teises.

  Visos LATGA aktualijos tavo el. pašte

  Prenumeruok naujienlaiškį.