© Shutterstock

Visos LATGA aktualijos tavo el. pašte

Prenumeruok naujienlaiškį.

  Paskelbta: 2020-09-24

  Paskirstėme ir išmokame autorinį atlyginimą

  Paskirstėme ir išmokame autorinį atlyginimą

  2020 m. rugsėjo 22 d.

   width=

  Halfpoint / Shutterstock

  Belaukdami svarbaus įvykio – Visuotinio narių susirinkimo (2020 10 10, plačiau apie jį – https://www.latga.lt/visuotinis-nariu-susirinkimas) – dalijamės geromis žiniomis. Aną savaitę paskirstėme ir iki šios savaitės pabaigos išmokėsime autorinį atlyginimą muzikos / dainų tekstų / dramos autoriams už turbūt blogiausią ekonomine prasme šieme, karantininį II-ąjį ketvirtį.

  Muzikos, dainų tekstų ir dramos autoriams paskirstėme 407 612 Eur. Pernai už tą patį laikotarpį paskirstėme 661 826 Eur, t. y. 254 214 Eur daugiau nei šiemet. Atlyginimo paskirstėme mažiau, nes per karantiną veiklos nevykdė (arba tik iš dalies vykdė) didžioji dalis komercinių subjektų (barai, restoranai, kino teatrai, sporto klubai, kirpyklos ir t.t.), kurie turi mokėti įmokas už kūrinių naudojimo licencijas, taip pat nevyko jokie renginiai (muzikos, teatro ir t. t.).

  Taip pat autorinį atlyginimą už audiovizualinių kūrinių kabelinę retransliaciją per 2019 metus jau gavo audiovizualinių kūrinių autoriai, neperdavę šios teisės audiovizualinių kūrinių gamintojams (prodiuseriams), ir LATGA nariai audiovizualinių kūrinių gamintojai  (prodiuseriai). Jiems išmokėjome  65 886 Eur.

  Visos LATGA aktualijos tavo el. pašte

  Prenumeruok naujienlaiškį.