Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/lagalt/domains/latga.lt/public_html/wp-content/themes/wam/single-naujienos.php on line 13

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/lagalt/domains/latga.lt/public_html/wp-content/themes/wam/single-naujienos.php on line 14

Visos LATGA aktualijos tavo el. pašte

Prenumeruok naujienlaiškį.

  Paskelbta: 2019-04-18

  PIN diena mokyklose

  Mildos Juknevičiūtės nuotr.

  Asociacija LATGA keletų metų iš eilės organizavo edukacinių renginių ciklą „PIN diena mokyklose“, kurio tikslas – supažindinti jaunąją kartą su autorių teisių pagrindais ir paskatinti gerbti įvairiausių meno sričių autorius. Projektą trejus metus iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba pagal Autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugos programą. Būsimi projekto renginiai bus finansuojami iš Asociacijos LATGA Autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugos bei šviečiamąją programą.

  Projekto metu žinomi autoriai lanko savo buvusiose mokyklose ir jų moksleivius skatina nebijoti kurti, papasakoja, su kokiais autorių teisių pažeidimais susiduria, kaip dėl to nukenčia. Autorius lydi Asociacijos LATGA specialistai, kurie padeda atsakyti į sunkesnius moksleivių klausimus. Pamokų metu moksleiviai ir patys gali atsakinėti į klausimus apie autorių teises ir gauti smagius projekto prizus – marškinėlius, puodelius, krepšelius.

  Projekto renginiai paprastai vyksta balandžio – gegužės mėnesiais, mat Pasaulinė intelektinės nuosavybės diena švenčiama balandžio 26 d.

  Du pavasarius renginiai dėl karantino nevyko, tačiau projektą planuojama atnaujinti pasibaigus koronaviruso pandemijai. Norinčius dalyvauti projekte autorius ir mokyklas prašome susisiekti su projekto iniciatore, Asociacijos LATGA viešųjų ryšių specialiste Jurgita Kviliūnaite.

  „Visuomenėje įsivyravęs požiūris, kad siųstis filmus, muziką ar knygas iš piratinių svetainių yra „nieko tokio“. Daugelis mano, kad nieko bloga yra ir naudoti dailės kūrinius bei fotografijas neturint jų autorių leidimo. Taigi nenuostabu, kad pasaulyje garsėjame kaip kūrinių vagys ir užimame „prizines“ vietas labiausiai pirataujančių šalių topuose. Tai neigiamai veikia mūsų šalies kūrybinį potencialą, nes daugelis autorių yra priversti griebtis kitų veiklų, kad galėtų gyventi padoriai. Kad pagaliau išeitumėme iš šio užburto rato, neužtenka su piratais kovoti teismuose, būtina skatinti piliečių pagarbą intelektinei nuosavybei organizuojant edukacinius renginius, kuriuose pirmais smuikais griežia patys kūrėjai – įvairiausių meno kūrinių autoriai“– sako projekto sumanytoja, Asociacijos LATGA viešųjų ryšių specialistė J.Kviliūnaitė.

  Kad pagaliau išeitumėme iš šio užburto rato, neužtenka su piratais kovoti teismuose, būtina skatinti piliečių pagarbą intelektinei nuosavybei organizuojant edukacinius renginius, kuriuose pirmais smuikais griežia patys kūrėjai – įvairiausių meno kūrinių autoriai.

  <br /><b>Warning</b>: Trying to access array offset on value of type bool in <b>/home/lagalt/domains/latga.lt/public_html/wp-content/themes/wam/single-naujienos.php</b> on line <b>73</b><br />

  SONY DSC

  Jurgita Kviliūnaitė

  Komunikacijos ir edukacijos projektų koordinatorė

  Visos LATGA aktualijos tavo el. pašte

  Prenumeruok naujienlaiškį.