Visos LATGA aktualijos tavo el. pašte

Prenumeruok naujienlaiškį.

  Paskelbta: 2020-04-24

  Pradėjome mokėti kompensacinį atlyginimą

  [vc_column css=”.vc_custom_1590055105586{margin-bottom: 30px !important;}”]

  Pradėjome mokėti kompensacinį atlyginimą

  2020 m. balandžio 24 d.

   width=

  Nuotrauka kstudio / Freepik

  Turime gerų naujienų – iki balandžio pabaigos Lietuvos muzikos kūrinių autoriams bus išmokėtas kompensacinis atlyginimas už kūrinių atgaminimą asmeniniais tikslais už 2019 m., viso – 324 941,84 Eur, t .y. per 50 tūkst. Eur daugiau nei pernai. Nuo šių metų pradžios Asociacija LATGA įvairių sričių autoriams jau išmokėjo per 700 tūkst. Eur. 

  Šiemet pirmą kartą kompensacinis atlyginimas už kūrinių atgaminimą asmeniniais tikslais bus išmokamas dramos, literatūros ir vizualiųjų menų kūrinių autoriams. Tai tapo įmanoma po Asociacijos LATGA inicijuotų ir pernai įsigaliojusių Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo pataisų. Tiesa, išvardintų sričių autoriams pinigų gali tekti palūkėti. Juos paskirstysime ir pervesime iš karto, kai tik gausime pervedimą iš kompensacinį atlyginimą surenkančios asociacijos AGATA.

  Kaip skirstomas kompensacinis atlyginimas, sužinosite čia:

  • Kompensacinio atlyginimo, už audiovizualinių kūrinių ir fonogramose įrašytų kūrinių atgaminimą asmeniniais tikslais paskirstymo taisyklės (pdf)

  Autoriai jiems priklausančio kompensacinio atlyginimo dydį ir kitą informaciją, susijusią su pinigų surinkimu, gali sužinoti ne tik susisiekę su mūsų specialistais, bet ir savitarnos svetainėje. Joje taip pat galima registruoti naujus kūrinius. Jeigu nerandate ar dar neturite prisijungimo slaptažodžio, kreipkitės į:

  [gem_team style=”5″ team=”dokumentacijos-ir-paskirstymo-poskyris” columns=”2″]

  Visos LATGA aktualijos tavo el. pašte

  Prenumeruok naujienlaiškį.