Visos LATGA aktualijos tavo el. pašte

Prenumeruok naujienlaiškį.

  Paskelbta: 2021-11-16

  Prasidėjo registracija į muzikinių vaizdo klipų konkursą „Klipvid“: prizinis fondas – 6500 eurų

  Lapkričio 16-ąją prasideda registracija į jau devintą kartą organizuojamą muzikinių vaizdo klipų konkursą „Klipvid“. Šimtus kandidatų kasmet pritraukiančiame konkurse dalyviai varžosi įvairiose nominacijose, o jų nugalėtojų laukia solidus prizinis fondas.

  Šiemet „Klipvid“ konkursą LRT organizuoja drauge su autorių asociacija LATGA ir atlikėjų asociacija AGATA. Konkurso organizatoriai kviečia kūrėjus teikti muzikinius vaizdo klipus penkioms nominacijoms. Kaip ir kasmet, klipai varžysis geriausio vaizdo klipo, geriausio režisieriaus, geriausios kinematografijos, publikos simpatijos kategorijose, o šiemet pristatoma ir nauja – klipo, kviečiančio keistis – nominacija. Ji skirta įvertinti tuos klipus, kuriuose aktualizuojamos visuomenės kultūros, tapatybės, lygybės problemos bei iššūkiai.

  Išsamią informaciją apie konkursą, dalyvių anketas ir taisykles galima rasti „Klipvid“ puslapyje, adresu klipvid.lrt.lt.

  „Džiaugiamės, kad kiekvienais metais sulaukiame vis daugiau originalių ir profesionalių muzikinių vaizdo klipų. Viliamės, kad šiemet, nepaisant pandemijos ir kitų iššūkių, jų sulauksime dar daugiau. Reaguodami į pastaruosius įvykius visuomenėje, įsteigėme naują nominaciją, nes tikime, kad menas gali daryti pokytį. Todėl šiemet rinksime ne tik kokybiškus, kūrybiškus ir vizualiai patrauklius klipus – vaizdo klipo, kviečiančio keistis, nominacijoje atkreipsime ypatingą dėmesį ir į jų prasmę“, – sako LRT Savireklamos skyriaus vadovė Eglė Žižytė.

  Atlikėjų ir įrašų gamintojų teises atstovaujančios asociacijos AGATA nuomone, vaizdo klipas – vienas pagrindinių būdų plačiai auditorijai pristatyti atlikėjų kuriamą muziką.

  „Klipas – svarbi muzikos sklaidos priemonė. Džiugu, kad galime prisidėti prie projekto, kuris padeda kūrėjams pristatyti savo darbus. Tai puiki galimybė ne tik žinomiems muzikantams, bet ir jauniems atlikėjams“, – teigia asociacijos AGATA direktorė Agnė Begetė.

  Autorių teisių asociacijos LATGA teigimu, „Klipvid“ konkursas skatina ne tik kurti, įvertinti geriausius, bet ir atrasti naujus talentus. 

  „Vaizdo klipo kūrybos procese dalyvauja daugybė įvairių sričių autorių – pradedant pačiais dainų kūrėjais, baigiant operatoriais. Mums, kaip autorius atstovaujančiai organizacijai, šis visą būrį autorių susivienyti ir kartu kurti paskatinantis konkursas yra labai svarbus, todėl labai džiaugiamės galėdami prisidėti prie jo organizavimo“, – sako asociacijos LATGA direktorė Laura Baškevičienė. 

  Konkurso pradžia ir muzikinių vaizdo klipų registracija vyksta nuo 2021-11-16 iki 2022-01-04 dienos. Svarbu tai, kad dalyviai konkursui gali teikti iki 2021-01-07 dienos niekur nepublikuotus muzikinius vaizdo klipus.

  Nuo kitų metų sausio 17-osios iki vasario 7 dienos keturiose nominacijose pateiktus vaizdo klipus vertins kompetentinga komisija. Svetainėje klipvid.lrt.lt vyks ir interneto lankytojų balsavimas Publikos simpatijos kategorijoje. Konkurso pabaiga ir apdovanojimai numatyti 2022 metų vasario pabaigoje.

  Konkursas rengiamas nuo 2013 metų. Pirmą kartą jį laimėjo Marko Palubenkos dainos „Planet Melancholia“ vaizdo kilpas (rež. Tomas Markevičius). Vėliau konkurse nugalėjo „ba.“ kūrinys „Sugebėt pasikeist“ (2014, rež. Dominykas Bliznikas), Vido Bareikio „Eina sau“ (2015, rež. Dalius Kederys), Andriaus Kaniavos „Penktadienis, 13 diena“ (2016, rež. Darius Miniotas), grupės „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ „Indai“ (2017, rež. Saulius Baradinskas). Geriausiu 2018 m. vaizdo klipu buvo išrinktas grupės „Garbanotas” dainai „Liūdnos akys” sukurtas klipas, kurio režisierius ir scenarijaus autorius Titas Sūdžius. Grupės „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ sukurtas klipas dainai „Mažulė“ (rež. Darius Miniotas) tapo geriausiu 2019 m. vaizdo klipu.

  2020 metais geriausio klipo apdovanojimą pelnė grupė „Solo Ansamblis“ su klipu „Dansingas“, kuris taip pat laimėjo geriausio režisieriaus (režisierius Titas Sūdžius), geriausios kinematografijos (operatorius Julius Sičiūnas) bei geriausios koncepcijos (idėjos autorius Titas Sūdžius) apdovanojimus. Išradingiausio metų „COVID-eo“ nominacijoje, kurioje buvo vertinamas muzikinių vaizdo klipų autorių kūrybiškumas, kuriant klipus COVID-19 pandemijos akivaizdoje, nugalėjo grupė „Vilniaus energija“ su kūriniu „Tavo gyvenimas kaip formulė-1 “. Daugiausiai klipvid.lrt.lt lankytojų balsų surinko ir Publikos simpatijos prizą laimėjo Kaišiadorių kultūros centro kamerinis choras „Do#“ ir jų klipas „Saulelė raudona“.

   LRT informacija

  Visos LATGA aktualijos tavo el. pašte

  Prenumeruok naujienlaiškį.