Visos LATGA aktualijos tavo el. pašte

Prenumeruok naujienlaiškį.

  Paskelbta: 2022-03-24

  Svarbūs Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo pakeitimai – priimti!

  Šiandien Lietuvos Respublikos Seime vienbalsiai priimti svarbūs Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo (ATGTĮ) pakeitimai, kurių nemažą dalį inicijavo Asociacija LATGA.

  Dvejus metus dirbome prie Skaitmeninės direktyvos perkėlimo į ATGTĮ projekto, siekdami pagerinti autorių padėtį ir garantuoti, kad už papildomus kūrinių panaudojimo būdus jiems būtų deramai atlyginta. Siekdami šio tikslo aktyviai bendradarbiavome tiek su Kultūros ministerija, tiek su Seimo kultūros komitetu, tiek su kitomis kolektyvinio administravimo organizacijomis.

  Autoriams ir prodiuseriams svarbu žinoti, kad nuo šiol:

  • autoriui savo teises perdavus administruoti kolektyvinio administravimo organizacijai, naudotojai (pavyzdžiui, prodiuseriai) negalės iš jo perimti teisės į atlyginimą, kurį surenka ir paskirsto kolektyvinio administravimo organizacijos;
  • įtvirtinta pareiga kolektyviai mokėti atlygį autoriams bei prodiuseriams už jų kūrinių panaudojimą retransliuotojams teikiant naujas interaktyvias paslaugas (catch-up, time-shift);
  • bus detaliau ir plačiau reglamentuojami individualūs sutartiniai santykiai ir nustatomos bendros autorių teisės (teisė gauti informaciją apie atlyginimą bei kūrinių naudojimą; teisė prašyti papildomo atlygio, kai iš pradžių sutartas atlygis, palyginus su vėlesnėmis gautomis pajamomis, tampa neproporcingai mažas).

  Dėkojame visiems prisidėjusiems prie šio projekto įgyvendinimo. Taip pat norime padėkoti Lietuvos Respublikos Seimas, kuris vieningai nubalsavo už  įstatymo pakeitimus. Ypatingą „ačiū“ tariame advokatui Andriui Iškauskui, Seimo kultūros komiteto nariams Vytautui Kernagiui ir Vytautui Juozapaičiui.

  Nuoroda į ATGTĮ pakeitimus: https://bit.ly/3Db6fJm

  Visos LATGA aktualijos tavo el. pašte

  Prenumeruok naujienlaiškį.