Visos LATGA aktualijos tavo el. pašte

Prenumeruok naujienlaiškį.

  Paskelbta: 2016-10-05

  Teismas – autorių pusėje

  Teismas – autorių pusėje

  2016 m. spalio 5 d.

   width=

  Photo by Fernando Arcos from Pexels

  Pirmadienį, spalio  3 d., Vilniaus miesto Apylinkės teismas patenkino AsociacijosLATGA ieškinį dėl UAB „Mediashop“, kuri vengė mokėti kompensacinį atlyginimą už LR teritorijoje parduodamus reprografijos įrenginius. Ilgą laiką įmonės, užsiimančios kopijavimo aparatų pardavimais, atsisakydavo mokėti kompensaciją autoriams motyvuodamos tuo, kad Vyriausybė nėra patvirtinusi mokėjimo tvarkos poįstatyminiame teisės akte. Teismas pasisakė, kad Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo (ATGTĮ) numatyto kompensacinio atlyginimo už parduodamus reprografijos kūrinius surinkimas privalomai nereikalauja papildomo poįstatyminio reglamentavimo, kadangi pačiame ATGTĮ yra nustatytos visos kompensacinio atlyginimo mokėjimui reikalingos sąlygos.

  Į išsisukinėjimą pažiūrėta griežtai – spalio 3 d. UAB „Mediashop“ teismas įpareigojo mokėti kompensacinį atlyginimą už kūrinių atgaminimą asmeniniais tikslais reprografijos būdu. Įmonė turės sumokėti kompensacinį atlyginimą ir už praėjusį laikotarpį – t. y. nuo 2012 m. kovo 1 d., kuomet įsigaliojo ATGTĮ papildymas 20-1 straipsniu.

  Asociacijos LATGA Kūrinių panaudos ir reprografinio atgaminimo poskyrio vadovė Jurga Bražiūnienė džiaugiasi, kad pagaliau autoriai gaus jiems teisėtai priklausantį kompensacinį atlyginimą, o šis teismo sprendimas išsisukinėjančioms įmonėms primins, kas jų lauks tuomet, jei nesilaikys įstatymų. „Tikimės, jog šis teismo sprendimas ateityje padės sumažinti mokėti kompensacinį atlyginimą už kūrinių atgaminimą asmeniniais tikslais reprografijos būdu vengiančių įmonių skaičių ir leis efektyviau vykdyti kompensacinio atlyginimo surinkimą ir paskirstymą autoriams“, – sakė ji.

  Visos LATGA aktualijos tavo el. pašte

  Prenumeruok naujienlaiškį.