Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/lagalt/domains/latga.lt/public_html/wp-content/themes/wam/single-naujienos.php on line 13

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/lagalt/domains/latga.lt/public_html/wp-content/themes/wam/single-naujienos.php on line 14

Visos LATGA aktualijos tavo el. pašte

Prenumeruok naujienlaiškį.

  Paskelbta: 2019-01-18

  Vaizdo konferencijos-diskusijos apie autorių teises

  Gabrielė Naprušienė ir Algimantas Aleksandravičius / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

  Mūsų visuomenei katastrofiškai trūksta žinių apie teisėtus kūrinių naudojimo būdus, legalias kūrinių prieigas, kompensacinį atlyginimą už kūrinių naudojimą asmeniniais tikslais ir t.t. Akivaizdu, kad analitiniai ir šviečiamojo pobūdžio straipsniai, radijo ir televizijos laidos, vaizdo klipai ir kitos visuomenės informavimo priemonės, kuriomis skatinamas teisėtas kūrinių naudojimas, ugdoma pagarba intelektinei nuosavybei, ir smerkiamas neteisėtas kūrinių naudojimas, yra labai reikalingos.

  Rengdami projektą „Vaizdo konferencijos-diskusijos apie autorių teises“, kurį iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba pagal Autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugos programą, kartu su partneriu – portalu 15min.lt – siekėme užpildyti žinių apie autorių teisių sistemą spragas, pasitelkdami tiek Asociacijos LATGA, tiek kitų organizacijų, dirbančių autorių teisių srityje, specialistus, taip pat į diskusijas kvietėme ir žinomus įvairių sričių autorius.

  Projekto metu kartu su žinomais autoriais ir Asociacijos LATGA specialistais buvo aptartos šios temos:

  1) Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo pakeitimai, įsigalioję 2019 m. sausio pradžioje, „Linkomanijos“ byla. 15min.lt studijoje lankėsi advokatas Andrius Iškauskas, asociacijos LATGA direktoriaus pavaduotoja Laura Baškevičienė bei Lietuvos radijo ir televizijos komisijos Teisės ir reguliavimo skyriaus vadovė Gintarė Ivanauskaitė.

  Žiūrėti

  2) Autorių teisių pažeidimai fotografijos srityje: kaip jų išvengti. 15min.lt studijoje lankėsi Asociacijos LATGA Vizualiųjų menų poskyrio vadovė Gabrielė Naprušienė ir fotomenininkas, Asociacijos LATGA narys Algimantas Aleksandravičius.

  Žiūrėti

  3) Pokalbis apie autorių teises teatre: kuris autorius svarbesnis – režisierius ar dramaturgas. 15min.lt studijoje lankėsi Asociacijos LATGA Dramos poskyrio vadovė Evelina Brusokaitė ir žinomas dramaturgas, Auksinių kryžių laureatas, Aleksandras Špilevojus.

  Žiūrėti

  4) Pagrindinės problemos ir iššūkiai, su kuriais susiduria Lietuvos autoriai, kokių priemonių imamasi norint juos apsaugoti tiek Lietuvos, tiek Europos mastu; Europos Sąjungos autorių teisių bendrojoje skaitmeninėje rinkoje direktyva, jos įgyvendinimas Lietuvoje. 15min.lt viešėjo Asociacijos LATGA direktoriaus pavaduotoja Laura Baškevičienė ir muzikos autorius, grupės „The Roop“ narys, projekto „PIN diena mokyklose“ dalyvis Vaidotas Valiukevičius.

  Žiūrėti

  5) Asociacijos LATGA 29-ojo gimtadienio proga prisiminti svarbiausi šios organizacijos istorijos faktai, aptarti pagrindiniai veiklos aspektai ir mėginta išsiaiškinti, kiek per metus iš kūrinių naudojimo uždirbo beveik 5000 Lietuvos autorių. 15min.lt studijoje svečiavosi asociacijos LATGA direktoriaus pavaduotoja Laura Baškevičienė, poetas, vertėjas ir LATGA tarybos narys Vladas Braziūnas ir muzikos autorius, prodiuseris Leonas Somovas.

  Žiūrėti

  6) Paskelbti skaitomiausių knygų bibliotekose dešimtukai bei nagrinėta, kaip autoriams išmokamas kompensacinis atlyginimas už knygų panaudą bibliotekose.15min.lt studijoje viešėjo populiarios rašytojos Lavija Šurnaitė ir Gina Viliūnė bei Asociacijos LATGA vadovas, rašytojas ir poetas Jonas Liniauskas.

  Žiūrėti

  7) Su kokiais autorių pažeidimais susiduria dailės srities autoriai.15min.lt studijoje viešėjo Asociacijos LATGA Menų skyriaus vadovė Ingrida Kruopštaitė bei dailininkai Arūnas Rutkus ir Arūnas Žilys.

  Žiūrėti

  8) Muzikos autorių teisių srities problematika Lietuvoje ir pasaulyje; už ką ir kaip surenkamas autorinis atlygis muzikos autoriams. 15min.lt studijoje viešėjo Muzikos kūrinių skyriaus vadovas Paulius Sartatavičius ir du gerai žinomi muzikos autoriai – šiemet M.A.M.A apdovanojimuose ne vieną apdovanojimą susižėrę kompozitorius Vytautas Bikus ir „G&G Sindikato“ narys Kastytis Sarnickas-Kastetas.

  Žiūrėti

  9) Ar Lietuvoje įmanoma gyventi iš kino? Kas kine uždirba daugiausiai: prodiuseriai, autoriai ar piratai? 15min.lt studijoje viešėjo LATGA Audiovizualinių menų poskyrio vadovė Vilma Juraškienė ir žinomi kino režisieriai Arūnas Matelis bei Giedrė Beinoriūtė.

  Žiūrėti

  10) Kas lemia sėkmę grupėms ir atlikėjams – geros dainos ar darbštus vadybininkas? Kas lietuvių muzikos autorius skatina, o kas demotyvuoja kurti dainas? Ar lietuviškos muzikos pakankamai skamba viešose erdvėse? Kodėl „Eurovizijos“ nacionalinėje atrankoje dažnai laimi užsienio kūrėjų dainos? 15min.lt studijoje viešėjo M.A.M.A organizatorius, muzikos grupių ir atlikėjų prodiuseris Martynas Tyla, Asociacijos LATGA Muzikos kūrinių skyriaus vadovas Paulius Sartatavičius ir kompozitorius, Asociacijos LATGA tarybos prezidentas, prof. Teisutis Makačinas.

  Žiūrėti

  Visos LATGA aktualijos tavo el. pašte

  Prenumeruok naujienlaiškį.