Naujienos

Naujienos

Vilniaus knygų mugėje autoriai ieškos LATGA

2016 02 24

Vasario 25–28 dienomis parodų centre „Litexpo“ vykstančioje 17-ojoje Vilniaus knygų mugėje pirmą kartą dalyvauja Asociacija LATGA. Mugės lankytojus bei dalyvius konsultuotis, bendrauti ir bendradarbiauti kviesiantis LATGA stendas visas keturias dienas nuo ryto iki vakaro veiks Trečiojoje salėje, netoli laikinosios LRT studijos.

„Perfrazuodami šiemetinės mugės šūkį „Personažas ieško autoriaus“, savo programą galėtumėme pavadinti „Autorius ieško LATGA“. Literatūros pasaulio atstovams – tiek autoriams, tiek vertėjams, tiek leidėjams – kyla daugybė įvairių klausimų, į kuriuos tik mes galime atsakyti, todėl mugės rengėjai paprašė paruošti konsultacinę programą“, – sako Jonas Liniauskas, Asociacijos LATGA direktorius.

Pasak jo, išskirtinis dėmesys bus skiriamas LATGA administruojamai autorių teisei į atlyginimą už knygų panaudą bibliotekose. Literatūros autoriai visomis mugės dienomis galės ne tik gauti visą jiems rūpimą informaciją, bet ir užregistruoti savo leidinius.

Tekstų autoriai, kurių kūryba naudojama muzikiniuose kūrinuose, galės čia užpildyti paraiškas dėl stojimo į Asociaciją LATGA.

Konsultacijų programoje aktualių temų ras įvairiausių meno sričių atstovai: bus kalbama apie autorių teisių paveldėjimą, meno reprodukcijų teisėtą panaudojimą leidiniuose, kūrinių naudojimą internete, muzikos albumų licencijavimą ir kt. temomis.

Asociacija LATGA jau daugiau nei 25-erius metus kolektyviai administruoja įvairių sričių (muzikos, vizualiųjų menų, audiovizualinių menų, literatūros, dramos)

autorių teisių turėtojų teises, renka ir paskirsto autorinį atlyginimą už kūrinių panaudojimą, koordinuoja asociacijos narių veiklą.


 

Su konsultacijų grafiku galite susipažinti ČIA