Naujienos

Naujienos

CISAC toliau vadovaus legendinis kompozitorius J. M. Jarre

2016 06 06

CISAC toliau vadovaus legendinis J. M. Jarre

Tarptautinė autorių ir kompozitorių konfederacija CISAC (The International Confederation of Authors and Composers Societies), kuriai priklauso ir Asociacija LATGA, paskelbė Paryžiuje penktadienį, birželio 3 d., vykusių rinkimų rezultatus. Paaiškėjo, kad šiai didžiulei organizacijai ir toliau vadovaus legendinis kompozitorius Jean Michel Jarre, lapkričio 3 d. koncertuosiantis Lietuvoje, Kauno „Žalgirio“ arenoje.

Elektroninės muzikos pradininkas, kompozitorius ir prodiuseris Jean Michel Jarre perrinktas dar trejų metų kadencijai. Taip pat trijų metų kadencijai perrinkti trys CISAC viceprezidentai: autorius ir atlikėjas, „Grammy“ laimėtojas Angélique Kidjo iš Benino, pasaulyje pripažintas Argentinos režisierius Marcelo Piñeyro ir skulptorius iš Senegalo Ousmane Sow. Organizacija taip pat paskelbė, kad ketvirtuoju CISAC viceprezidentu išrinktas režisierius, scenaristas ir prodiuseris Jia Zhang-ke iš Kinijos.

Šie rinkimai tapo CISAC Generalinės asamblėjos, kuri šiemet skirta pažymėti šios organizacijos 90-metį, dalimi. Į Paryžių, šios organizacijos gimtinę, susitikti suvažiavo daugiau nei 230-ties bendrijų, kurias vienija CISAC, atstovai.  

CISAC buvo įkurta Paryžiuje 1926 metais, kai susibūrė nedidelė grupė visuomeniškai mąstančių žmonių, sumaniusių atstovauti autorių interesus, taikant kolektyvinio administravimo metodą. Per 90 metų CISAC užaugo į didžiulę organizaciją, jungiančią per 230 bendrijų visame pasaulyje, ir atstovaujančią daugiau nei 4 mln. įvairių meno sričių (muzikos, audiovizualinių menų, dramos, literatūros ir vizualiųjų menų) autorių.

„Live Nation“ nuotr.