Naujienos

Naujienos

Išrinkti dramaturgijos konkurso „Kviečia radijo teatras“ nugalėtojai

2016 06 22

Baigėsi LRT ir asociacijos LATGA organizuojamas radijo dramaturgijos konkursas „Kviečia radijo teatras“, skirtas Lietuvos radijo 90-mečiui. Daugiau kaip tris mėnesius  vykusį konkursą laimėjo Justas Tertelis su pjese „CV arba kas aš esu?“.

Buvo gauti 36 kūriniai, kuriuos vertino LRT sudaryta vertinimo komisija: radijo laidų autorė Gailutė Jankauskienė, dramaturgai Daiva Čepauskaitė, Herkus Kunčius ir Mindaugas Nastaravičius.  Komisijos darbui vadovavo  LRT Kultūros laidų redakcijos vyr. redaktorė Jolanta Kryževičienė.

Komisija, susipažinusi  su konkurso nuostatus atitikusiomis pjesėmis, 2016 metų birželio 15 dieną susirinko į posėdį ir plačiau analizavo gautas pjeses. Po diskusijų buvo nuspręsta apdovanoti tokias pjeses ir jų autorius:

I vieta  ir 1300 eurų premija – Justui Terteliui už pjesę „CV arba kas aš esu?“,

II vieta ir 800 eurų premija – Petrui Palilioniui už pjesę „Meilės ieškotojai“,

III vieta ir 600 eurų premija – Žydrūnui Drungilui už pjesę „Mėnulio pudra“. 

Specialus asociacijos LATGA prizas už originalumą ir 300 eurų premija skirta Justui Terteliui už pjesę „CV arba kas aš esu?“.

Premijuotos pjesės bus statomos Lietuvos radijo teatre ir transliuojamos per LRT RADIJO bei LRT KLASIKOS programas.

Pagrindinis šio konkurso tikslas – skatinti profesionalių dramaturgų, jaunų autorių kūrybą, atrasti naujus talentus, kelti klausytojų, režisierių, aktorių susidomėjimą radijo teatru ir auksinį LRT radijo fondą papildyti naujais, įdomiais spektakliais.