Naujienos

Naujienos

Užsieniečiui – bauda už nelegaliai naudojamus kūrinius

2016 11 02

Nelegaliai naudoti muzikos kūrinius linkę ne tik lietuviai. Neseniai įsigaliojo Vilniaus miesto apylinkės teismas kaltu pripažinti administracinį teisės pažeidimą padariusį Čekijos pilietį Marcelį Janečeką, kuris jo paties organizuojamame cirko „Marcel ir Odeta“ pasirodyme neturėdamas sutarties su kolektyvinio administravimo Asociacija LATGA viešai naudojo muzikos kūrinius.

 Teismas konstatavo, kad viešas fonogramos atlikimas ir paskelbimas, panaudojant garso įrašus su garso atkūrimo technika, buvo vykdomas neteisėtai, siekiant turtinės naudos, todėl buvo pažeistos autorių teisės. Šiais veiksmais M. Janečekas padarė pažeidimą, numatytą Lietuvos Respublikos ATPK 214 str. I dalyje. Jungtinio Lietuvos-Čekijos cirko „Circus Marcel“ vadovui M. Janečekui skirta 350 Eur bauda.

 Beje, Asociacija LATGA į įmonę su siūlymu sudaryti autorinę-licencinę sutartį 2016 m. kreipėsi ne vieną kartą. Už naudojamus kūrinius vieno renginiu metu įmonė Asociacijai LATGA turėtų mokėti 10,14 Eur. Rengdamas cirko pasirodymus 2013-2015 m. M. Janečeko, vadovaujamas cirkas sutartis su Asociacija LATGA dėl kūrinių naudojimo buvo sudaręs, todėl teismas konstatavo, kad apie pareigą mokėti atlyginimą už kūrinių naudojimą jis žinojo.

Informaciją apie muzikos kūrinių naudojimą rasite čia: http://www.latga.lt/muzikos-kuriniu-naudojamas.html