Naujienos

Naujienos

CISAC: 2015 m. kūrėjai uždirbo 8,6 mlrd. Eur

2016 11 25

Tarptautinė autorių ir kompozitorių bendrijų konfederacija CISAC, kuriai priklauso ir Asociacija LATGA, šią savaitę pateikė ataskaitą už 2015 m., iš kurios matyti, kiek iš kūrinių panaudojimo (autorinių teisių) pernai uždirbo šios organizacijos vienijami 4 mln. muzikos, audiovizualinių kūrinių, dramos, literatūros ir vaizduojamojo meno kūrinių autorių iš viso pasaulio. Ataskaita parengta pagal 239 bendrijų iš 123 pasaulio šalių atsiųstus finansinius duomenis.

Pirmą kartą šioje ataskaitoje pateikiami ir finansiniai duomenys, gauti iš lyderiaujančių muzikos leidėjų apie tai, kiek pavyko muzikos autoriams uždirbti iš kūrinių talpinimo skaitmeninėse muzikos platformose.  

Ataskaita parodė, kad kūrėjų pajamos auga jau trečius metus iš eilės ir 2015 m. pirmąsyk perlipo 8 mlrd. Eur ribą. Lyginant su 2014 m.,  pajamos išaugo 8,9 proc. Daugiausiai pajamų uždirbo muzikos kūrėjai – 7,5 mlrd. Eur,  t. y. 90 proc. nuo visos sumos. Kitų sričių kūrėjų pajamos taip pat augo – pavyzdžiui, audiovizualinių menų – 15,1 proc., vizualinių menų – net 27,4 proc.  Skaitmeninėse platformose uždirbtos pajamos išaugo 21,4 proc., pernai jos sudarė 7,2 proc. visų pajamų.

CISAC prezidentas ir elektroninės muzikos pionierius Jeanas Michelis Jarre sakė: „CISAC narių surinkti daugiau nei 8,6 mlrd. Eur – konfederacijos rekordas.  Ši pozityvi naujiena svarbi daugeliui pasaulio autorių. Kaip ir visi kiti, mes esame priklausomi nuo bendros pasaulinės ekonomikos būklės. Tačiau, skirtingai nei visi kiti, mes esame priklausomi nuo visuomenės, iš kurios turime rinkti honorarus autoriams, kad šie galėtų kurti toliau. Mums reikia veiksmingų sistemų, kurios fiksuotų mūsų darbų vertę ir reikalauti, kad tie, kurie gauna naudos iš autorių kūrybos, už tai sumokėtų pakankamai. Teigiama kūrybinių industrijų būklė ir kūrėjų sugebėjimai išgyventi iš savo veiklos yra svarbūs tiek kultūrai, tiek ekonomikai.”

Ataskaita skelbia, kad Europos kūrėjų pajamos 2014-uosius lyginant su 2015-aisiais išaugo 3,6 proc.