Naujienos

Naujienos

Atnaujintas LATGA naudotojų žemėlapis

2016 12 02

Siekdama palengvinti pranešimų apie galimai neteisėtą kūrinių naudojimą teikimą, Asociacija LATGA atnaujino muzikos naudotojų žemėlapį, kurį galima rasti organizacijos svetainėje www.latga.lt. Projektą iš dalies finansuoja Kultūros ministerija pagal Autorių ir gretutinių teisių autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugos programą.

Asociacija LATGA dažnai gauna pranešimų apie galimai neteisėtą kūrinių naudojimą. Siekiant  palengvinti tokių pranešimų teikimą, įdiegtos papildomos funkcijos naudotojų žemėlapyje.

Atnaujintame žemėlapyje nuo šiol galima surasti ne tik Asociacijos LATGA atstovaujamą repertuarą naudojančius verslo subjektus, bet ir suradus žemėlapyje savo buvimą vietą (tai galima padaryti pasididinus žemėlapį arba paspaudus ant nuorodos „Mano buvimo vieta“) ir įtarus, kad muzika naudojama nelegaliai, pranešti Asociacijai LATGA apie galimus pažeidėjus, užpildant specialią pranešimų apie kūrinių naudojimą anketą.

„Šis atnaujinimas, kurį mums padėjo įgyvendinti kompanija „Hnit-Baltic“, pasitarnaus tam, kad pilietiški žmonės, aptikę viešąją erdvę, kurioje Asociacijos LATGA repertuaras naudojamas nelegaliai, galėtų iš karto ir be didelių rūpesčių mums pranešti užpildę anketą. Žemėlapis sujungtas su kitomis svarbiomis funkcijomis, todėl „nelegalus“ galima iš karto nufotografuoti mobiliuoju įrenginiu (telefonu ar planšete) ir nuotraukas atsiųsti mums net nenaudojant savo elektroninio pašto. Taip pat galima pasidalinti nuorodomis ir socialiniuose tinkluose. Labai tikimės, kad pilietiškų žmonių atsiras vis daugiau, o mes jiems būtinai atsilyginsime atminimo  dovanėlėmis. Vėliau įsteigsime specialius prizus mums talkinantiems žmonėms“, – sako Muzikos kūrinių skyriaus Licencijavimo poskyrio vadovas Arvydas Adamonis.

Jis juokauja, kad nelegalų gaudymas – tarsi alternatyva „Pokemon Go“: „Tik pranešant apie galimai neteisėtą muzikos kūrinių naudojimą atnešama daugiau naudos visuomenei nei žaidžiant šį visame pasaulyje populiarų žaidimą.“

Norintys pranešti apie galimai neteisėtą kūrinių naudojimą, gali tai daryti anonimiškai arba įvesti kažkokią dalį savo kontaktinės informacijos, kad būtų galima susisiekti ir informuoti apie tolimesnę eigą ir pasitvirtinus faktams nusiųsti atminimo dovanėlę.

Naudotojų žemėlapyje pažymėtos visos viešosios erdvės (pradedant degalinėmis, baigiant koncertų salėmis), kurios turi licencines sutartis su Asociacija LATGA, todėl gali legaliai naudoti populiariausių Lietuvos ir užsienio autorių kūrinius. Asociacija LATGA atstovauja per 2000 Lietuvos ir milijonus dainų kūrėjų visame pasaulyje. Šiuo metu Asociacija LATGA yra sudariusi apie 4,8 tūkst. licencinių sutarčių su muzikos kūrinius versle naudojančiomis komercinėmis organizacijomis.

Pagrindiniai naudotojų žemėlapio tikslai: a) naudotojams – prisidėti prie informacijos apie jų teikiamas paslaugas sklaidos; b) visuomenei, o ypač mūsų atstovaujamiems autoriams – kvietimas naudotis paslaugomis tų kūrinių naudotojų, kurie kūrinius naudoja teisėtai.

 Nuoroda:

http://arcg.is/2dvvTMn