Naujienos

Naujienos

Sukurta Lietuvos audiovizualinių kūrinių duomenų bazė LAAV.LT

2017 12 30

 

Asociacija LATGA plėtodama ir tobulindama LAKDB.LT - Lietuvos audiovizualinių kūrinių duomenų bazę - sukūrė viešą internetinę svetainę LAAV.LT. Internetinė svetainė skirta  ne tik audiovizualinių kūrinių profesionalams, bet ir audiovizualinių kūrinių mėgėjams. Tai tarsi virtuali audiovizualinių kūrinių biblioteka, kurioje svetainės lankytojas gali sužinoti tikslius audiovizualinių kūrinių autorius, jų roles audiovizualiniame kūrinyje, vartyti audiovizualinio kūrinio nuotraukų galeriją, skaityti naujienas. Svetainės lankytojams suteikta galimybė reitinguoti filmus.

Tai internetinis puslapis, kuris veikia ir kaip prevencinė priemonė prieš neteisingai pateiktas audiovizualinio kūrinio registracijas duomenų bazėje. Duomenų bazė LAKDB.LT yra sujungta su svetaine LAAV.LT, tačiau  kūriniai viešai skelbiami tik su autorių leidimu. Teisių turėtojams suteikta patogi prieiga prie prie savo paskyros, prie kurios jie gali prisijungti ir per LAAV.LT. Primename, kad autoriai prisijungę prie savo paskyros gali peržiūrėti atlyginimo paskirstymo ataskaitas, registruotus/ neregistruotus kūrinius, pateikti kūrinių registracijas, reikalingas kompensacinio/autorinio atlyginimo paskirstymui.  Teisių turėtojai savo paskyroje gali kelti informaciją apie audiovizualinį kūrinį: detalius ir išsamius aprašymus, recenzijas, anonsus, plakatus, nuotraukas, reportažus, biografijas, filmografijas ir t. t. Registruotis LAKDB.LT duomenų bazėje kviečiami ir autoriai, kurie nėra LATGA nariai.

 LAAV.LT puslapio tikslas - edukuoti visuomenę apie autorių teises. 

 Projektas iš dalies finansuojamas Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos pagal Autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugos programą.