Naujienos

Naujienos

Tarp apdovanotųjų Prezidentūroje – Tarybos prezidentas Teisutis Makačinas ir visas būrys asociacijos narių

2018 02 15

Ketvirtadienis, vasario 15 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė valstybės atkūrimo 100-mečio proga už nuopelnus Lietuvai ir mūsų šalies vardo garsinimą pasaulyje valstybinius apdovanojimus įteikė 100 Lietuvos ir užsienio valstybių piliečių. Tarp apdovanotųjų - nemažas būrys Asociacijos LATGA narių, tame tarpe ir Tarybos prezidentas, kompozitorius Teisutis Makačinas (visų pavardės išryškintos). Visus juos labai sveikiname!

Roberto Dačkaus nuotr.

„Jau rytoj įžengsime į naują, atkurtos Lietuvos šimtmetį. Mūsų šalis skaičiuoja tūkstančius metų savo istorijos, tačiau būtent šiandieninė Lietuva yra girdima, matoma, gerbiama ir kaip niekada turi daug draugų. Ir tai įrodė savo darbais mūsų partneriai ir draugai, kai iškilo grėsmė išorėje, kad mes esame ne vieni. Didžiuojuosi, kad Lietuva būtent tokia, kad Lietuva gali pasitikėti savo ateitimi, savo žmonėmis, nes jūs ir esate visa Lietuva“, – sakė Prezidentė.

Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro kryžiumi apdovanoti kunigas, disidentas, ilgametis katalikų radijo „Mažosios studijos“ laidų autorius, rašytojas Julius Sasnauskas. Taip pat šis ordinas skirtas Portugalijos kariuomenės vadui Arturui Nevesui Pinai Monteiro, Vokietijos kariuomenės vadui Volkeriui Wiekeriui.

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Karininko kryžiumi apdovanoti gydytojai: Kauno klinikų Širdies, krūtinės ir kraujagyslių chirurgijos klinikos vadovas profesorius daktaras Rimantas Benetis ir ilgametė Vilniaus universiteto Stomatologinės klinikos ir Medicinos fakulteto Odontologijos instituto vadovė Irena Balčiūnienė. Šiuo ordinu taip pat apdovanotas biochemikas Saulius Klimašauskas, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkas Rimvydas Norkus ir Specialiųjų tyrimų tarnybos direktorius Saulius Urbanavičius.

Smuikininkui, muzikos kritikui ir pedagogui Jurgiui Rimui Dvarionui, etnomuzikologei ir žurnalistei  Zitai Kelmickaitei bei Japonijos medicinos tyrimų ir plėtros agentūros prezidentui Makoto Suematsu įteiktas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Karininko kryžius.

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžiumi apdovanoti gydytojai Giedrimantas Bernotas, Stasė Belickienė, Pranas Gurskas, Virginijus Jakutis, Vytautas Kasiulevičius, Liudvika Knizikevičienė, Vytautas Kuzminskis, Audronė Marcinkutė, Juozas Sakalauskas, Gintaras Valinčius, Juozas Ruolia, taip pat viešosios įstaigos „Investuok Lietuvoje“ generalinis direktorius Mantas Katinas, tarptautinės organizacijos „Transparency International“ Lietuvos skyriaus vadovas Sergejus Muravjovas. Apdovanoti ir poetas, literatūrologas Mindaugas Kvietkauskas, kompozitorius Vaclovas Paketūras, istorikas Rimvydas Petrauskas, mokslininkas Gintaras Valinčius.

Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžius įteiktas istorikui Arvydui Anušauskui, dailininkui ir aktyviam Vilniaus geto atminties puoselėtojui Samueliui Bakui, dirigentei ir Birmingamo simfoninio orkestro muzikos direktorei Mirgai Gražinytei, kompozitoriui, Asociacijos LATGA tarybos prezidentui Teisučiui Makačinui, ilgamečiam lazerinių technologijų kūrėjui Algirdui Juozapavičiui, pažangių idėjų rėmėjui ir skleidėjui Vladui Lašui, karo istorikui Valdui Rakučiui, Viešųjų pirkimų tarnybos direktorei Dianai Vilytei, „Western Union“ padalinio Lietuvoje vadovui ir Lietuvos, kaip patrauklios valstybės užsienio investicijoms, pozicijų pasaulyje stiprintojui Šarūnui Šuipiui, Vilniaus dailės akademijos profesorius, aktyvus vizualiųjų menų kūrėjas Artūras Raila.

Žurnalistams Šarūnui Černiauskui, Jolantai Kryževičienei, Sofijai Lapėnienei, Indrei Makaraitytei, Dovydui Pancerovui, Aurimui Peredniui, Vykintui Pugačiauskui, Vaidui Saldžiūnui ir Dainiui Sinkevičiui įteiktas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino medalis. Šis apdovanojimas taip pat įteiktas aktoriui ir laidos „Gustavo enciklopedija“ autoriui ir režisieriui Audriui Rakauskui, Konkurencijos tarybos pirmininko pavaduotojai Jūratei Šovienei.

Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu apdovanotas Šiaulių choro „Dagilėlis“ meno vadovas ir dirigentas Remigijus Adomaitis, poetas, publicistas Alfonsas Bukontas, ilgametis projekto „Misija Sibiras“ ekspedicijų vadovas Arnoldas Fokas, startuolio „TRAFI“ įkūrėjas Martynas Gudonavičius, režisierius Audrius Juzėnas, poetas Sergejus Kanovičius, kompozitoriai Andrius Kulikauskas ir Linas Rimša, aktorė Birutė Marcinkevičiūtė, režisierė Neringa Medutytė, festivalio „Kino pavasaris“ iniciatorė Vida Ramaškienė, Kauno rajono Raudondvario kultūros centro etnogarfas, etnografinių kolektyvų vadovas Algirdas Svidinskas, kompozitorius, muzikos kinui ir teatrui autorius Giedrius Puskunigis, rašytoja ir vertėja Caroline Nendrė Paliulienė. 

Parengta pagal Prezidentės spaudos tarnybos informaciją