Naujienos

Naujienos

Nacionalinę „Eurovizijos“ atranką laimėsiančios dainos autoriams – 3000 Eur dydžio Asociacijos LATGA premija

2018 03 08

Nacionalinę „Eurovizijos“ atranką laimėsiančios dainos autoriams – 3000 Eur dydžio Asociacijos LATGA premija

Jau šį sekmadienį, Lietuvai švenčiant Kovo 11-ąją, „Žalgirio“ arenoje vyksiančio renginio metu paaiškės, kuri daina mūsų šaliai atstovaus tarptautinėje „Eurovizijoje“, kuri šiemet vyks Portugalijoje. Asociacijos LATGA Taryba, įdėmiai stebėjusi atrankos kovas, nusprendė skirti specialią 3000 Eur premiją nacionalinę atranką laimėsiančios dainos autoriams.

Asociacija LATGA jau ne pirmą kartą skiria premijas „Eurovizijos“ konkurso dainų-nugalėtojų autoriams. Didesnės ar mažesnės premijos buvo skirtos „InCulto“, Donatui Montvydui-Donny Montell, „4 Fun“,  Dimai Šavrovui-Sashai Song, Andriui Pojaviui ir pernai „Eurovizijos“ atranką laimėjusios grupės „Fusedmarc“ dainos „Rain of Revolution“ autoriams.

„Eurovizija“ – didžiausias ir populiariausias konkursas pasaulyje. Ir nors jame nemažai politikos, vis tik jame rungiasi ne sceniniai drabužiai, ne vizualizacijos ir kiti scenos efektai, o dainos. Dainos visada turi savo autorius: tiek muzikos, tiek teksto. Jie dažnai lieka šešėlyje, ypač, jei patys nelipa į sceną atlikti savo kūrinių. Premiją įsteigėme ne tik siekdami atkreipti dėmesį į autorius, bet ir norėdami juos paskatinti kurti dar daugiau kokybiškos, įdomios popmuzikos. O labiausiai mus džiugina tai, kad atrankose daugėja lietuvių autorių kūrinių ir jie nėra blogesni, o neretai dar ir geresni už tuos, kuriuos konkursui atsiunčia užsienio kūrėjai“, – sako Asociacijos LATGA tarybos prezidentas, kompozitorius prof. Teisutis Makačinas.

Vienas konkurso rengėjų, muzikos grupių ir atlikėjų vadybininkas Lauras Lučiūnas atkreipia dėmesį, kad Asociacijos LATGA įsteigta premija autoriams augina dainų pasiūlą. „Pastebėjome, kad sulaukiame daugiau dainų autorių nei atlikėjų paraiškų. Ir tai mus džiugina, nes atlikėjai turi galimybę išsirinkti jų charakteriui ar balso tipui tinkamesnį kūrinį. Dar norėčiau akcentuoti, kad šis konkursas atviras ir suteikia šansus visiems kūrėjams: dainas gali pateikti tiek jauni, debiutuojantys autoriai, tiek žinomi kompozitoriai“, – teigia „Eurovizijos“ prodiuseris L.Lučiūnas.  

Per 2000 Lietuvos ir šimtus tūkstančių pasaulio muzikos kūrėjų turtines teises Lietuvos atstovaujančios Asociacijos LATGA direktoriaus pavaduotoja Laura Baškevičienė akcentuoja, kad tiek prie nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos, tiek prie bendro muzikos repertuaro įvairovės ir plėtros prisideda tiek komerciniai muzikos naudotojai, tiek paprasti klausytojai. „Kuo plačiau mūsų atstovaujamas repertuaras naudojamas viešojoje erdvėje, tuo daugiau uždirba muzikos autoriai. Lygiai taip pat yra su muzikos klausymu legaliose platformose. Uždirbdami pakankamai, kūrėjai gali išnaudoti savo talentą ir atiduoti save vien tik muzikai.“

Nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos finale dėl kelialapio į Portugaliją kovos „The Roop“ su daina „Yes, I do“ (muzikos autoriai V.Valiukevičius, R.Baranauskas, V.Šimukėnas, M.Banišauskas, teksto autorius V.Valiukevičius), Kotryna Juodzevičiūtė su kūriniu „That Girl“ (muzikos ir tekstų autoriai M.Zavodi, A. R.Scottas G.Faria ir S.Anessiadis), taip pat Jurgis Brūzga su daina4Love (muzikos autoriai J.Brūzga, T.Dičiūnas, K.Mėginis ir E.Žaltauskas, teksto autoriai J.Brūzga ir A.Kairys), Ieva Zasimauskaitė su When we‘re old“ (muzikos ir teksto autorius V.Bikus), Paula su1 2 3 (muzikos autoriai G.Valickas, P.Valentaitė, D.Montvydas, O.Nymanas, J. M.Isakssonas ir S.R.Sigurdssonas, teksto autoriai P.Valentaitė, G.Valickas, O.Nymanas, J.M.Isakssonas ir R.Evelyn-Lee Pozzi) ir Monika Marija su daina „The Truth“ (muzikos autoriai E.Jennings ir V.Bikus, teksto autorė E.Jennings). 

Visą „Eurovizijos“ atrankoje dalyvavusių atlikėjų, dainų jų ir autorių sąrašą galima rasti www.lrt.lt svetainėje, Eurovizijos skiltyje.

Pasak prodiuserio L.Lučiūno, finaliniame „Eurovizijos“ koncerte dalyvaus ir visas būrys svečių, kurių nemaža dalis vienaip ar kitaip susijusi su „Eurovizijos“ konkursu.

Nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos finalas vyks jau šį sekmadienį, kovo 11 d., Kaune, Žalgirio arenoje. Renginio pradžia 21 val.