Naujienos

Naujienos

Įteiktos Vyriausybės kultūros ir meno premijos

2018 03 13

Vakar Vyriausybės rūmuose dvylikai 2018-ųjų metų laureatų įteiktos Vyriausybės kultūros ir meno premijos. Nemaža dalis laureatų - Asociacijos LATGA nariai. 

„Meno ir kultūros žmonės tai – ypatinga visuomenės dalis, skyrusi savo gyvenimą kilniam tikslui. Šios premijos tai ne tik padėka laureatams, bet ir valstybės įsipareigojimas kultūrai ir menui, kurie atskleidžia giliausias mūsų būties paslaptis ir leidžia pajusti gyvenimo trapumą“, – kalbėjo kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson.

Vyriausybės kultūros ir meno premija skirta Rimantui  Armonui ir Irenai Armonienei, ansamblio „Armonas-Uss Duo“ muzikantams. Duetas yra pripažintas lietuvių šiuolaikinės muzikos atlikėjas. Taip pat premijos skirtos – architektui Gintarui Balčyčiui daugelį metų sėkmingai projektuojančiam visuomeninės paskirties ir kitus pastatus; Sigutei  Chlebinskaitei – knygų dailininkei, grafikei, iliustruotojai; Audronei Girdzijauskaitei – žymiai teatrologei, dailėtyrininkei ir prozininkei; Linai Jonikei – tekstilininkei, kuri garsėja kaip konceptuali siuvinėtoja; Izoldai Keidošiūtei – kino kritikei, žurnalistei; Laimutei Kreivytei – dailėtyrininkei ir poetei; Violetai Palčinskaitei – poetei; Snieguolei Pranulienei (Dikčiūtei) – kompozitorei ir kultūros veikėja; Eglei Ridikaitei – tapytojai; Arūnui Sakalauskui – teatro ir kino aktoriui ir Mantui Stabačinskui – šiuolaikinio šokio  atlikėjui.

Vyriausybės kultūros ir meno premijos nuo 1997 metų skiriamos už reikšmingus darbus, sukurtus per pastaruosius 7 metus, taip pat ilgametį kūrybinį indėlį į kultūrą ir meną. Kasmet įteikiama 12 premijų, laureatus atrenka Vyriausybės kultūros ir meno premijų komisija, kuriai šiemet pirmininkavo publicistas, Asociacijos LATGA tarybos narys Liutauras Degėsys, premijos dydis – 12 920 tūkst. eurų.

Parengta pagal LR Kultūros ministerijos informaciją

Nuotrauka Kultūros ministerijos