Naujienos

Naujienos

LATGA ir AGATA kviečia registruoti audiovizualinius kūrinius bendroje duomenų bazėje

2018 06 26

Artėjant atlyginimo paskirstymui audiovizualinių kūrinių autoriams ir atlikėjams, Asociacija LATGA ir Lietuvos gretutinių teisių asociacija AGATA lengvina filmų ir kitų audiovizualinių kūrinių kūrėjams, ypač prodiuseriams, tenkančią duomenų apie AV kūrinius pateikimo naštą ir kviečia teikti bendrą elektroninę registraciją duomenų bazėje www.lakdb.lt.

Bendra registracija – tai viena forma vienam AV kūriniui vienąkart gyvenime iškart dviem asociacijoms* ir automatinė AV kūrinių registracija tarptautinėje audiovizualinių kūrinių duomenų bazėje. 

Registruoti gali prodiuseris ar bet kuris kitas kūrybinės komandos narys, prisiimantis atsakomybę, kad duomenys teisingi.

Registruoti reikia prisijungus čia: https://www.lakdb.lt/Authenticate/Login?ReturnUrl=%2F

Jei esate naujas  vartotojas,  registruokitės nurodytu adresu.  Jums bus atsiųsta naujo vartotojo sutartis, kurią pasirašę gausite prisijungimus prie duomenų bazės.

Ką registruoti? Duomenų bazėje iki šiol neregistruotus filmus, TV laidas, serialus, muzikinius klipus.

Duomenų bazėje veikia Neregistruotų kūrinių paieška, kurios pagalba galima rasti savo filmus ir kitus AV kūrinius, kurių registracijų trūksta. Radę neregistruotą kūrinį čia pat galite jį užregistruoti.

Duomenų bazėje taip pat matysite visus registruotus AV kūrinius, kuriuose yra nurodytas Jūsų vardas, pavardė / įmonės pavadinimas.

Kodėl asociacijos prašo registruoti kūrinius? Kad galėtų nustatyti savo atstovaujamus kūrinio autorius ir atlikėjus bei išmokėti jiems priklausantį atlyginimą; neatstovaujami  kūrinio autoriai ir atlikėjai kviečiami tapti LATGA ir AGATA nariais bei gauti jiems priskaičiuotą atlyginimą.

Daugiau apie:

LATGA narystę:  http://www.latga.lt/lt/pagrindinis-meniu/autoriams/esu-audiovizualiniu-kuriniu-autorius-arba-prodiuseris/kaip-tapti-nariu-3.html

AGATA narystę: https://www.agata.lt/lt/atlikejams-ir-gamintojams/

* Nepanorusios bendradarbiauti asociacijos atlieka papildomą registraciją nepriklausomai nuo kūrinio registracijos sistemoje www.lakdb.lt.

Jeigu susidomėjote, tačiau trūksta informacijos, prašome skambinti mums ir rašyti:

zivile@latga.lt
T: +370 647 90 388