Naujienos

Naujienos

Informacija apie lietuvių filmus netrukus atsidurs tarptautinėje duomenų bazėje IDA

2018 07 03

Praėjusios savaitės pabaigoje Asociacijos LATGA būstinėje viešėjo garbingi svečiai iš IDA (pasaulinės autorių bendrijų konfederacijos CISAC tarptautinė audiovizualinių kūrinių (AV) duomenų bazė) – jos plėtros vadovė Sarah Gruhier ir techninis vadovas Michaelis Druguetas. Specialistų vizito tikslas – pasirengimas LATGA audiovizualinių kūrinių bazės integravimui į IDA.

Pasak Audiovizualinių kūrinių poskyrio vadovės Vilmos Juraškienės, svečiai atvyko padėti pasirengti LATGA narių filmų registracijai tarptautinėje bazėje, nustatyti galimus dviejų sistemų neatitikimus ir bandyti juos suderinti.  Kuratorių ir LATGA specialistų džiaugsmui, jokių didelių pakeitimų neprireiks.

„Lengvas atvejis“, – diagnozavo S.Gruhier. Ir tai jokia staigmena, nes naujoji LATGA sistema www.lakdb nuo pat pradžių buvo kuriama pagal tarptautinius standartus, kad ją būtų lengva suderinti su IDA ir kitomis duomenų bazėmis. Po dviejų dienų darbo specialistai išvyko nusiteikę pozityviai – LATGA duomenų bazės integracijos į IDA planą bus galima įgyvendinti be didelių sunkumų.

„Mes esame pasirengę tą planą įgyvendinti kuo greičiau ir kviečiame autorius, ypač tuos, kurių kūriniai yra naudojami tarptautiniu mastu, registruoti savo kūrinius www.lakdb.lt, nes tai tolygu registracijai tarptautinėje audiovizualinių kūrinių duomenų bazėje IDA. Kai duomenys apie jūsų AV kūrinius atsidurs IDA, atlyginimas už Jūsų kūrinių naudojimą užsienyje pasieks žymiai greičiau“, – sakė Asociacijos LATGA Audiovizualinių kūrinių skyriaus vadovė V.Juraškienė.

Registracija duomenų bazėje www.lakdb.lt. – tai viena forma vienam AV kūriniui vienąkart gyvenime iškart dviem asociacijoms* ir automatinė AV kūrinių registracija tarptautinėje audiovizualinių kūrinių duomenų bazėje.

Registruoti gali prodiuseris ar bet kuris kitas kūrybinės komandos narys, prisiimantis atsakomybę, kad duomenys teisingi.

Registruoti reikia prisijungus čia: https://www.lakdb.lt/Authenticate/Login?ReturnUrl=%2F

* Nepanorusios bendradarbiauti asociacijos atlieka papildomą registraciją nepriklausomai nuo kūrinio registracijos sistemoje www.lakdb.lt.

Jeigu susidomėjote, tačiau trūksta informacijos, prašome skambinti mums ir rašyti:

zivile@latga.lt
T: +370 647 90 388

Daugiau informacijos: https://bit.ly/2tt2sEC