Naujienos

Naujienos

Informacija vizualiųjų kūrinių autoriams dėl faktinio kūrinių eksponavimo Vokietijoje

2018 07 18

Informuojame, kad Vokietijos vizualinių menų kolektyvinio administravimo asociacija VG Bild-Kunst pakeitė tuščios laikmenos paskirstymo taisykles. Nuo šiol paskirstant kompensacinį atlyginimą už dailės kūrinių kopijavimą asmeniniais tikslais bus atsižvelgiama į faktinį kūrinių eksponavimą parodose.

Nuo šiol kiekvienas autorius, kurio dailės kūrinys buvo bent kartą per metus rodytas parodoje Vokietijos teritorijoje ar pridėtame sąraše išvardintose parodų vietose kitose šalyse (sąrašas – čia ), turi teisę užpildyti paraišką apie eksponuotus kūrinius. Atsižvelgiant į šią informaciją bus skaičiuojamas kompensacinio atlyginimo už kūrinių kopijavimą asmeniniais tikslais dydis. Paraiška už 2016-2017 m. gali būti pateikta iki rugpjūčio 30 d. Nuo 2018 m. paraiškos bus priimamos iki birželio 30 d.

Prašome Jūsų užpildyti pateiktą viešai rodytų parodose vizualiųjų kūrinių deklaracijos formą (deklaracijos forma – čia) ir atsiųsti į latga@latga.lt iki rugpjūčio 25 d. Taip pat prašome pridėti bet kokią Jūsų turimą informaciją, galinčią pagrįsti informacijos tikrumą (internete skelbta informacija, nuotraukos ar pan.).

Taip pat VG Bild-Kunst vardu prašome visų autorių, kurių fotografijos, dizaino kūrinių vaizdas ar kiti vizualiniai kūriniai buvo viešinami internetiniuose puslapiuose su vokišku domenu .de arba domenais .com bei .org, ir kurių pirminė kalba yra vokiečių, užpildyti pateiktą vizualiųjų kūrinių, viešai panaudotų internete, deklaracijos formą (deklaracijos forma – čia) bei atsiųsti latga@latga.lt iki rugpjūčio 25 d. Šios formos taip pat bus pateiktos VG Bild-Kunst ir naudojamos kompensacinio atlyginimo už kūrinių atgaminimą paskaičiavimui ir paskirstymui. 

Jei turite klausimų, kreipkitės į Vizualiųjų menų poskyrio vadovę Gabrielę Naprušienę el. paštu gabriele@latga.lt arba telefonu (8 5) 265 13 57.