Naujienos

Naujienos

Teisučio Makačino dainos atgims akustiniame džiazo skambesy

2018 10 02

 Spalio 17 d., muzikos klube „Tamsta“ įvyks koncertas „Vėjas man pasakė“, kuriame gyvai skambės melodingos ir įsimenančios 7-ojo deš. Teisučio Makačino dainos. Šiuolaikines jų aranžuotes džiazo stiliumi atliks Leonardo Pilkausko suburtas „Birthday“ septetas ir vokalistė Kotryna Janutaitė. Muzikos kritikė ir radijo laidų vedėja Rasa Murauskaitė ne tik pristatys vakaro programą bei atlikėjus, bet taip pat kalbins ir kompozitorių, kuriam šiemet – 80!

 Kai kurie Teisučio Makačino pavardę jau žino senai, kiti kompozitorių atrado 2017 m., perleidus legendinę jo vinilinę plokštelę „Disko muzika“. Dar vieni su malonumu patys atlieka jo dainas iš natų rinktinės „Vėjas man pasakė“. Dėl nesiliaujančios jos paklausos, šiemet Lietuvos muzikos informacijos centras išleido pakartotinį, atnaujintą dainų rinktinės natų tiražą.

 „Kai skambėdavo šios dainos, net pirmasis nespalvotas televizorius „Temp 6“, atrodė, sužėrėdavo spalvomis, kasdienybės pilkuma sumirgėdavo visa žmogiškų jausmų palete“ – rašė muzikos kritikė Laimutė Ligeikaitė, kuri neoficialiai dainą „Vėjas man pasakė“ įvardijo kaip erotiškiausią lietuviškos estrados dainą. Pasak Ligeikaitės, estradines Teisučio Makačino dainas savaip interpretuodami ir atnaujindami dainuoja jau kelios atlikėjų kartos, ne viena jų TV ir radijo projektuose išrinkta populiariausia. Ne mažiau jos aktualios ir dabarties kartoms – suartinančios įvairių pomėgių žmones ir perpinančios skirtingų žanrų muziką. Pasak grupės lyderio, džiazo saksofonininko ir kompozitoriaus Leonardo Pilkausko: „Teisučio Makačino estradinės dainos – įspūdingas indėlis į lengvosios muzikos istoriją. Vis galvoju apie „Vėjas man pasakė“, „Mieganti karalaitė“ ar neseniai atrastą „Žiedai, žiedai…“ bei „Lyja“. Jos visos turi skirtingą emociją, stilistiką ir įrašuose skamba tikrai gerai, sukeldamos įvairias asociacijas. Jeigu, pavyzdžiui, originali daina „Vėjas man pasakė“ skamba kaip klasikinė bosanova, tai „Mieganti karalaitė“ primena senojo James Bond filmo garso takelį.“

 Prie kompaktiško bigbendo stiliaus ansamblio koncerte prisijungs kviestinė džiazo vokalistė Kotryna Janutaitė. „Dainas koncertui atsirinkome drauge su Kotryna, – sako aranžuočių autorius Leonardas Pilkauskas. – Asmeniškai man senosios dainos yra poetiškesnės už dabarties laikų kūrybines madas. Anų laikų dainų tekstuose galima atrasti daug išminties, nepaisant XX a. II pusėje egzistavusios cenzūros.”

 Koncertą organizuoja: Lietuvos muzikos informacijos centras, www.mic.lt.

Valerijaus Koreškovo nuotr. 

Atnaujintos natų rinktinės „Vėjas man pasakė“ leidybai ir pristatymo koncertui dalinį finansavimą skyrė Lietuvos kultūros taryba. Koncerto partneris - muzikos klubas „Tamsta“.

 Spalio 17 d., trečiadienis, 20 val.

 Muzikos klubas „Tamsta“

 „Vėjas man pasakė“

 Teisučio Makačino dainos gyvai

 Leonardo Pilkausko „Birthday“ septetas
 Džiazo vokalistė Kotryna Janutaitė

 Ansamblio sudėtis:

 Leonardas Pilkauskas – saksofonas/kompozicijos ir aranžuotės
 Valerijus Ramoška – trimitas/fliugelhornas
 Tomas Botyrius – tenoro saksofonas
 Jievaras Jasinskis – trombonas
 Domantas Razmus – būgnai
 Denis Murašov – kontrabosas
 Paulius Volkovas – gitara
 Koncerto vedėja – Rasa Murauskaitė
 Dalyvauja – Teisutis Makačinas

 Bilietas – 7 Eur. Daugiau informacijos kaip įsigyti: www.tamstaclub.lt

  LMIC inf.