Visos LATGA aktualijos tavo el. pašte

Prenumeruok naujienlaiškį.

  Paskelbta: 2020-05-25

  Pradedamos mokėti kompensacinės išmokos

  Pradedamos mokėti kompensacinės išmokos

  2020 m. gegužės 25 d.

   width=Lietuvos kultūros taryba pradeda mokėti vienkartines išmokas savarankiškai dirbantiems kūrėjams, kuriomis bus iš dalies kompensuojami muzikos, scenos menų ir kino kūrėjų patirti pajamų praradimai dėl koronaviruso (Covid-19) plitimo ir šalyje paskelbto karantino.

  Kartu su autorių teises ginančiomis agentūromis ir Kultūros ministerija parengtai Lietuvos kultūros tarybos programai prašymus pateikė 863 savarankiškai dirbantys kūrėjai. Bendradarbiaujant su Valstybine mokesčių inspekcija atlikta administracinė patikra, kuria remiantis kompensacijos bus išmokėtos 698 programos sąlygas atitikusiems kūrėjams. Šiuo etapu pareiškėjams bus paskirstyta beveik 656 tūkst. eurų Lietuvos kultūros tarybos administruojamų lėšų dalies, gautų iš tuščios laikmenos atlygio.

  Likusios šios programos lėšos – kiek daugiau nei 94 tūkst. eurų – bus paskirstytos skelbiant naują konkursą gegužės 28 d., nuo 10 val. Lietuvos kultūros tarybos svetainėje www.ltkt.lt. Planuojama, kad vienkartines išmokas bus galima papildomai paskirstyti dar maždaug 100 kūrėjų, atsižvelgiant į jų pajamų praradimų dydį.

  Išmokos kūrėjams bus paskirstytos proporcingai, atsižvelgiant į jų pajamų praradimų dydžius: po 600 eurų (39 proc. programai skirtų lėšų), 1200 eurų (29 proc. programai skirtų lėšų) arba 1800 eurų (32 proc. skirtų lėšų). Toks sprendimas priimtas kultūros ministro vadovaujamos darbo grupės siūlymu po konsultacijų su autorių teisių gynimo asociacijų atstovais.

  Kultūros ir meno kūrėjai, negalėjusieji pasinaudoti vienkartinių išmokų savarankiškai dirbantiems programa, kviečiami teikti paraiškas trečiajam šių metų individualių stipendijų konkursui, kuris prasidės jau gegužės 29 dieną.

  Birželio pradžioje Lietuvos kultūros taryba skelbs antrojo šių metų individualių stipendijų konkurso rezultatus, kurio metu kultūros ir meno kūrėjams bus paskirstyta 1,6 mln. eurų. O trečiasis šių metų individualių stipendijų konkursas prasidės jau gegužės 29 d., planuojama, kad šio konkurso metu maždaug 600 kultūros ir meno kūrėjų bus paskirstyta 1,1 mln. eurų. Iš viso šiais metais stipendijoms ir tiesioginėms išmokoms kūrėjams Lietuvos kultūros taryba paskirstys 4,7 mln. eurų, ir tai yra tris kartus daugiau nei praėjusiais metais.

  Plačiau: https://www.ltkt.lt/naujienos/

  Lietuvos kultūros tarybos informacija

  Visos LATGA aktualijos tavo el. pašte

  Prenumeruok naujienlaiškį.