Visos LATGA aktualijos tavo el. pašte

Prenumeruok naujienlaiškį.

  Paskelbta: 2020-06-15

  Išmokame kompensacinį atlyginimą už knygų panaudą bibliotekose

  Išmokame kompensacinį atlyginimą už knygų panaudą bibliotekose

  2020 m. birželio 15 d.

   width=

  chuttersnap / Unsplash nuotr.

  Asociacija LATGA baigia išmokėti kompensacinį atlyginimą literatūros ir vizualiųjų kūrinių autoriams už knygų panaudą bibliotekose 2019 m. Šiemet autoriams paskirstėme 292 990 Eur ir tai yra 6 proc. daugiau nei pernai (už knygų panaudą bibliotekose 2018 m. buvo paskirstyta 274 930 Eur kompensacinio atlyginimo). Bendrą sumą šio atlyginimo išmokėjimui kasmet skiria Kultūros ministerija.

  Kompensacinį atlyginimą už knygų panaudą bibliotekose Asociacija LATGA pagal sutartį su Lietuvos kultūros ministerija išmoka jau 17-ąjį kartą. Jį gali gauti tiek grožinės, tiek mokslinės / dalykinės literatūros autoriai, taip pat – literatūros kūrinių vertėjai, knygų dailininkai ir iliustruotojai, užregistravę savo knygas Asociacijoje LATGA.  Norint gauti šį atlyginimą, nebūtina tapti Asociacijos LATGA nariais, tereikia užpildyti paraiškų formas.

  Konkrečiam autoriui išmokamo kompensacinio atlyginimo dydis priklauso nuo to, kiek kartų autoriaus knyga išduota skaitytojams bibliotekose. Kompensacinis atlyginiams už knygų panaudą yra skaičiuojamas pagal 64 Lietuvos viešųjų bibliotekų pateikiamus duomenis. Kaip jau tapo tradicija, liepos mėnesį skelbsime populiariausiųjų autorių bibliotekose dešimtukus.

  Asociacijos LATGA Kūrinių panaudos ir reprografinio atgaminimo poskyrio vadovė Jurga Bražiūnienė informuoja, kad visi autoriai, gaunantys atlyginimą už knygų ir kitų leidinių panaudą bibliotekose, taip pat dalyvauja kompensacinio atlyginimo už kūrinių atgaminimą reprografijos būdu paskirstyme. Šis atlyginimas bus pervedamas liepą.

  Taip pat literatūros ir vizualiųjų kūrinių autoriams šiemet pirmąsyk bus išmokamas kompensacinis atlyginimas už kūrinių atgaminimą asmeniniais tikslais. Kokios sumos ir kada bus išmokamos, patikslinsime artimiausiu metu.

  Plačiau apie knygų panaudą bibliotekose

  Plačiau apie reprografiją

  Daugiau informacijos

  [gem_team team=”jurga-br” columns=”3″]

  Visos LATGA aktualijos tavo el. pašte

  Prenumeruok naujienlaiškį.