Visos LATGA aktualijos tavo el. pašte

Prenumeruok naujienlaiškį.

  Paskelbta: 2022-05-31

  Birželio 17 d. Rotušės aikštė virs LATGA Autorių namais

   width=Birželio 17 d. Asociacija LATGA pirmąkart jungiasi prie „Kultūros nakties“ maratono ir vilniečiams bei miesto svečiams dovanoja įspūdingą renginį Rotušės aikštėje „LATGA Autorių namai“, kurio metu žinomi įvairių sričių Lietuvos autoriai scena ir žiūrovų dėmesiu dalinsis su karo alinamos Ukrainos kūrėjais.

  LATGA atstovauja beveik šešiems tūkstančiams įvairiausių meno sričių Lietuvos autorių, ši įvairovė atsiskleis ir LATGA Autorių namų scenoje. Didžiulėje scenoje gyvai skambės mėgstamų Lietuvos ir Ukrainos muzikantų dainos. Tą vakarą scenoje pamatysime Vilniaus universiteto pučiamųjų orkestrą „Oktava“, ukrainiečių seserų dvynių Tomos ir  Irynos Butko grupę „BeTwins“, jaunimo mėgstamą atlikėją Free Finga, vilniečių poproko kolektyvą „Biplan“, populiarią Ukrainos roko grupę „Druga Rika“. Koncertą užbaigs įspūdingas Vido Bareikio šou, kurio metu jis pristatys naujausią savo albumą „Fortūna“.

  Renginio metu iš ekrano sveikinsis ir savo kūrybą pristatys abiejų šalių vizualiųjų menų atstovai, o po koncerto Vilniaus Rotušėje vyks naktiniai poezijos skaitymai, kurių metu skambės aktualios lietuvių ir ukrainiečių autorių eilės. Renginį ves muzikos autorė, Asociacijos LATGA Tarybos pirmininkė Raminta Naujanytė-Bjelle.

  „Šiuo renginiu siekiame atskleisti mūsų atstovaujamų autorių kūrybos įvairovę bei platinti žinią, kad autoriai yra pati svarbiausia intelektinio turinio kūrimo grandis. Tuo pačiu norime išreikšti palaikymą Ukrainos autoriams, kurie šiuo metu neturi sąlygų kurti ir skleisti savo kūrybą gimtojoje šalyje, todėl jiems reikalinga mūsų visų pagalba“, – sako asociacijos direktorė Laura Baškevičienė.

  Koncerto partneriai – „Kultūros naktis“ ir Vilniaus rotušė.

  LATGA Autorių namų scena Rotušės aikštėje:

  18.00 Vilniaus universiteto pučiamųjų orkestro „Oktava“ pasirodymo metu skambės gerai žinomos filmų melodijos, džiazas, fankas, soulas.

  19.00 Koncertuos dvynių seserų Tomos and Irynos Butko duetas iš Ukrainos „BeTwins“, savo muzikoje derinantis indie pop, roko ir folko stilius.

  20.00 Scenoje pasirodys jaunimo mėgstamas atlikėjas Free Finga, save pristatantis repo ir ritmenbliuzo atstovu bei savo kūryboje jungiantis koduotą atvirumą, internetinį slengą ir eksperimentinę garsų architektūrą. Jam pasirodymo metu talkins DJ Ighnahz ir gitaristas Dominykas Morkūnas.

  21.00 Vilniečių popgrupės „Biplan“ dainos puikiai žinomos daugeliui lietuvių, muzikantai ne sykį koncertavo Ukrainoje, tūkstančiai jiems plojo ir Maidane. Koncerto metu taip pat skambės keli kūriniai ukrainietiškais tekstais.

  22.00 Ukrainiečių grupė „Druga Rika“ (liet. „Antra upė“) groja britpop stiliaus muziką, jos dainos gerai žinomos Ukrainoje, muzikantai koncertuoja nuo 1996 m. ir yra išleidę 7 albumus. Grupės lyderis ir pagrindinis dainų autorius Valerijus Charčyšynas yra Ukrainos autorių bendrijos UACRR vadovas.

  23.00 Renginio kulminacija taps puikiai žinomo dainų autoriaus, televizijos laidų vedėjo Vido Bareikio, per koncertus priverčiančio pajudėti net ir didžiausius tinginius, pasirodymas. Jis LATGA Autorių namų scenoje pristatys savo naujausią albumą „Fortūna“, kurį lydi sėkmingas singlas „Kupranugaris“. Taip pat koncerte skambės ir kiti gerai žinomi kūriniai, tokie kaip „Ežero dugne“, „Pusvalandukas“, „Pažiūrėk į mane, mama“ ir kt.

  Vizualieji menai: tarp grupių ir atlikėjų pasirodymų ekranuose bus rodomi trumpi filmukai, kuriuose žinomi vizualiųjų menų srities autoriai pristatys savo kūrybą.

  LATGA Autorių namų scena Rotušės pirmojo aukšto hole:

  24.00–02.00 Naktiniai poezijos skaitymai, kuriuose skambės aktualios lietuvių ir ukrainiečių autorių eilės. Renginio metu savo eiles ir ukrainiečių poetų kūrinių vertimus skaitys žinomi Lietuvos poetai Birutė Jonuškaitė, Antanas A. Jonynas, Donatas Petrošius, Dainius Gintalas, Antanas Šimkus, Aistis Žekevičius, Aušra Kaziliūnaitė, Marija Mažulė, Ramunė Brundzaitė, taip pat dalyvaus viešnios iš Ukrainos Natalia Trokhym ir Lesia Mudrak.

  Visos LATGA aktualijos tavo el. pašte

  Prenumeruok naujienlaiškį.