Fotodiena.lt nuotraukos

Visos LATGA aktualijos tavo el. pašte

Prenumeruok naujienlaiškį.

  Paskelbta: 2023-11-21

  Kino autoriai diskutavo apie lietuviškų filmų ateitį

  Lapkričio 18 d.  vyko LATGA kartu su Europos šalių kino forumu „Scanorama“ organizuota diskusija Atvirumas pokyčiams: progresas ir kaita Lietuvos kino industrijoje“, kurioje skirtingų kartų ir sričių kino atstovai kalbėjosi apie svarbiausius Lietuvos kino industrijos įvykius, sąlygojusius naujus procesus ir pokyčius.
  Diskusijos dalyviai priėjo išvados, kad Lietuvos kino industrijoje pokyčiai vyksta, tačiau ne taip sparčiai, kaip norėtųsi. Nors talentingų kino autorių ir daugėja, pirmą ilgo metro filmą pristatęs režisierius turi palaukti bent 2–3 metus, kad galėtų išleisti antrąjį filmą. Taip nutinka dėl didelio projektų kiekio ir per mažo žiūrovų skaičiaus. Kad nekomerciniai filmai būtų gerai lankomi ir surinktų pilnas sales, Lietuvoje reikia „auginti“ ir žiūrovą. Kino autoriai ir ekspertai diskusijos metu reziumavo, kad Lietuvoje trūksta edukacijos apie tai, kad autorinis kinas yra tokia pat svarbi ir paveiki meno rūšis kaip ir spektakliai, koncertai ar parodos.
  Apsvarstyti ir finansavimo principai. Šiuo metu susidaręs finansavimo monopolis, dėl kurio tikrai geri projektai neretai užmigdomi „žiemos miegui“ – negavę finansavimo, prodiuseriai priversti laukti kitų metų konkurso, o filmų kūrybos procesai pristabdomi.
  Diskusijos pabaiga nuteikė optimistiškai – Lietuvoje turime daug talentingų kino autorių ir prodiuserių, Lietuvos kinu vis labiau domimasi užsienyje, mūsų autoriai pelno prizus festivaliuose.
  Diskusiją galima pamatyti čia.

  Kviečiame pažiūrėti nuotraukų galeriją:

  Visos LATGA aktualijos tavo el. pašte

  Prenumeruok naujienlaiškį.