© Dainius Čėpla

Visos LATGA aktualijos tavo el. pašte

Prenumeruok naujienlaiškį.

  Paskelbta: 2023-05-29

  Kviečiame į renginį „LATGA Autorių namai“ I Kultūros naktis

  Per 6 tūkstančius autorių vienijanti asociacija LATGA antrus metus iš eilės jungiasi prie „Kultūros nakties“ maratono ir vilniečius bei miesto svečius kviečia į tarpdisciplininį renginį „LATGA Autorių namai“, kuriame pamėgins atskleisti Lietuvos autorių potencialą, pasitelkiant pačias įvairiausias meno formas ir žanrus.

  Visiškai naujoje laisvalaikio erdvėje – Vingrių skvere – iškilsianti sudėtingos konstrukcijos, kelių aukštų scena tą vakarą iš tiesų primins namus: čia realiai arba virtualiai apsigyvens didelis būrys tiek puikiai žinomų, tiek dar tik pradedančių kūrybinį kelią muzikos, kino, teatro, literatūros ir vizualiojo meno autorių. Autoriai ne tik pristatys jau žinomus savo ar kolegų kūrinius, bet ir realiu laiku kurs, improvizuos, bendradarbiaus vieni su kitais, siekdami padovanoti žiūrovams netikėtą įvairiausių vaizdų ir garsų kupiną reginį.
  Renginyje dalyvaus „Happyendless“, „Colours of Bubbles“, Jurga Šeduikytė, Rūta Loop, Žygimantas Mesijus Kudirka, Saulius Petreikis, Algirdas ir Remigijus Gataveckai, Paulius Kilbauskas, Vygintas Kisevičius, Eitvydas Doškus, Šeiko šokio teatras, Agnė Gintalaitė, Miglė Vilčiauskaitė-Migloko, Gytis Ivanauskas, Aleksandras Špilevojus, Birutė Mar, Marius Burokas, Jurgita Jasponytė, Aušra Kaziliūnaitė, Slaptoji piešėjų draugija ir kiti įvairių sričių autoriai ar jų kolektyvai.
  Renginys interaktyvus: žiūrovai galės mėgautis menu ne tik stebėdami sceną iš toliau, bet ir užsukti į šių itin meniškų namų vidų ar net pabūti jo dalyviais.
  „Užduotis tikrai nėra lengva, tačiau labai įdomi, nes renginys turi ne vieną svarbią misiją. Kartu su LATGA komanda norime ne tik pademonstruoti mūsų šalies autorių kūrybinį potencialą, bet ir supažindinti su dažniausiai „už kadro“ liekančiais kūrėjais bei įtraukti į kūrybinį procesą pačius žiūrovus“, – sako itin didelę renginių organizavimo patirtį turintis režisierius Dalius Abaris, kuriam, vaizdžiai kalbant, patikėti „LATGA Autorių namų“ raktai.
  „Mūsų didžiausias noras – renginiu besimėgaujantiems vilniečiams ir miesto svečiams papasakoti, koks svarbus autoriaus vaidmuo kultūros ekosistemoje. Jie visi nusipelno visuomenės pagarbos ir deramo atlygio, nepaisant to, kokią meno formą ar kryptį pasirinko. Mes neskirstome autorių pagal kūrybos rimtumą, populiarumą ar aktualumą, mums jie visi vienodai svarbūs ir įdomūs“, – teigia asociacijos LATGA vadovė Laura Baškevičienė.
  Renginio metu bus fotografuojama ir filmuojama. Daugiau informacijos apie duomenų tvarkymą rasite čia

  Visos LATGA aktualijos tavo el. pašte

  Prenumeruok naujienlaiškį.