Visos LATGA aktualijos tavo el. pašte

Prenumeruok naujienlaiškį.

  Paskelbta: 2023-01-17

  Kviečiame į Vilniaus tarptautinį trumpųjų filmų festivalį

  Jau rytoj prasideda 16-asis Vilniaus trumpųjų filmų festivalis, kurį kasmet rengia trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“.

  Asociacija LATGA pristato šio festivalio Nacionalinę konkursinę programą ir paskutinę festivalio dieną įteiks 1500 Eur dydžio piniginę premiją konkurse nugalėsiančio filmo autoriams.

  Taip pat LATGA savo Kūrybinės veiklos fondo lėšomis finansavo ir šio festivalio programą „Nėra to blogo, kas neišeitų“, kuri sudaryta „Lithuanian Shorts“ rengiamose trumpametražių filmų programų kuravimo dirbtuvėse senjorams „Kino kelionės“.

  Nacionalinio konkurso programa

  Dėl geriausio lietuviško trumpametražio filmo titulo besivaržysiantys darbai tradiciškai suskirstyti į dvi nacionalines konkursines programas, kurias sudaro 11 filmų. Kviečiame palaikyti mūsų šalies autorius, daugiau informacijos apie Nacionalinę konkursinę programą rasite čia ir čia.

  „Nacionalinis konkursas mums – ypatingai svarbi festivalio dalis. Jį pradėjome rengti 2015 metais, prasidėjus lietuviško trumpametražio kino augimo šuoliui, ir šiemet festivaliui pateiktas rekordinis lietuviškų filmų skaičius tik patvirtina, kad per kelerius metus šis konkursas tapo reikšmingas ir kino kūrėjams. Kasmet nacionalinės konkursinės programos atspindi tai, kuo pastaruoju metu gyvena lietuviško trumpametražio kino kūrėjai. Šiais metais abiejose nacionalinėse programose žiūrovai pasiners į netikėtas ir gerai atpažįstamas gyvenimiškas situacijas, kurių vienijanti tema – santykiai“, – pasakoja Vilniaus tarptautinio trumpųjų filmų festivalio vadovė Rimantė Daugėlaitė-Cegelskienė.

  Programa „Nėra to blogo, kas neišeitų“

  Programa sudaryta „Lithuanian Shorts“ rengiamose trumpametražių filmų programų kuravimo dirbtuvėse senjorams „Kino kelionės“. Agentūros veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Projekto partneriai: Vidos Ramaškienės senjorų klubas, „Meno avilys“, LATGA.

  „Likimas nešykšti situacijų, kuriose bandome pasirodyti kitokiais nei esame. Kai kas gyvenimą renkasi fiksuoti kino kamera ir taip atranda savo laimės formulę. Kartais aplinkybės išmuša iš vėžių ir verčia priimti sprendimą, kai to visai nenorime. Žiūrėdami iš šalies galime pastebėti ne tik dramatiškus gyvenimo įvykius, bet ir komiškąsias lietuviško identiteto puses. Gyvenimiška senjorų sukuruota programa patiks tiek garbaus amžiaus žiūrovui, tiek jaunesniam lankytojui“, – sako „Kino kelionės“ programos kuratorės.

  Visus 16-ojo Vilniaus tarptautinio trumpųjų filmų festivalio filmus žiūrovai sausio 18–24 d. galės išvysti kino teatruose Vilniuje, Klaipėdoje, Kaune ir Šiauliuose bei namų kino platformoje „ŽMONĖS Cinema“.

  Visą festivalio programą rasite čia.

  Visos LATGA aktualijos tavo el. pašte

  Prenumeruok naujienlaiškį.