Visos LATGA aktualijos tavo el. pašte

Prenumeruok naujienlaiškį.

  Paskelbta: 2022-06-13

  LATGA renginyje grosiančios garsios ukrainiečių grupės „Druga Rika“ lyderis: raketos nelaukia

  Vilniaus Rotušės aikštėje šį penktadienį, birželio 17 d., vyksiančiame nemokamame renginyje „LATGA Autorių namai“, kuris yra „Kultūros nakties“ maratono dalis, kartu su Lietuvos grupėmis pasirodys garsi ukrainiečių roko grupė „Druga Rika“, kuri jau kurį laiką keliauja po Europą ir rengia labdaringus koncertus „Kas, jeigu ne mes?“, kurių metu renka paramą Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms. Penktadienį Paryžiuje koncertavę rokeriai skelbia jau surinkę apie 26 tūkst. Eur ir tikisi surinkti dar 30 tūkst. Eur.

  Parama – ir brolio batalionui

  Dalį turo „Kas, jei ne mes“ metu surinktų pinigų 1996 m. susibūrusios ir 7 sėkmingus albumus išleidusios grupės „Druga Rika“ muzikantai skyrė specializuotam pajėgų batalionui, kuriame tarnauja grupės lyderio Valerijaus Charčyšyno brolis. Už juos buvo nupirkti du visureigiai, šimtas miegamųjų čiužinių ir kt. armijai reikalingai daiktai. Taip pat grupė nupirko du greituosius automobilius krašto gynėjams iš Dnepro. Dabar pagrindinis grupės tikslas – turo įvairiuose Europos miestuose metu surinkti dar 30 tūkst. Eur, kurie bus išleisti dviem bepiločiams, autobusui ir karinei amunicijai pirkti.

  „Suprantu, kad pastaruoju metu Ukrainai buvo skirta labai daug dėmesio. Karas išvargino tiek ukrainiečius, tiek europiečius, kurie padeda armijai ir civiliams, rinkdami pinigus, humanitarinę pagalbą, vaistus.  Žmogus juk negali būti nuolatinėje užuojautos būsenoje. Tai neįmanoma, kitaip kada gyventi savo gyvenimą? Todėl bijome nesurinkti to, ko mums reikia, bijome, kad tuoj pavargs ir mūsų draugai, savanoriai. Bet karas – ne gimtadienis, jis nesibaigs nei vakare, nei rytoj ryte vien todėl, kad to nori pavargę ukrainiečiai. Ir mes negalime pasakyti savo gynėjams – imkite laisvą dieną ar atostogas. Į orą paleistos raketos negali laukti… Padovanojome jau du automobilius ir amunicijos, iš karto gavome naują užsakymą. Tad nesustojame, tęsiame savo kelionę. Tikiuosi, kad lankydamiesi mūsų koncertuose šiek tiek pamiršite siaubingą realybę ir pasisemsite teigiamų emocijų, kurių dabar visiems taip reikia kovojant su priešu!“ – sako grupės lyderis Valerijus Charčyšynas, kuris dar karo pradžioje neteko savo namo Gostomelyje – jį susprogdino rusų paleistos raketos.

  Į grupės sąskaitą gali pervesti visi norintys:

  Banko pavadinimas PrivatBank

  Banko kodas 305299

  Mokėjimo gavėjas LUCHKIN VLADIMIR YURIEVICH

  IBAN UA213052990000026203893340711

  Gavėjo sąskaita 26203893340711

  Kortelės valiuta yra UAH

  Gavėjo RNUKPN – 2596502196

  PayPal: lukaua@yahoo.com

   Dalyvaus diskusijoje apie pagalbą Ukrainai

  Jis atkreipia dėmesį, kad baimė nėra vienintelis jausmas, kuris užvaldo savo šaliai visomis išgalėmis padedančius muzikantus ir kitų sričių menininkus. „Mes seniai svajojome apie koncertus Europoje, norėjome pasidalinti savo muzika su pasauliu. Tačiau tik dabar dėl gerai visiems žinomos priežasties staiga integravomės į Europą. Prieš tai ilgai beldėmės į langus ir duris, įrodinėjome, kad esame europietiška civilizacija pačioje Europos širdyje. Paradoksalu, bet rusai paspartino mūsų integraciją į Europą. Ir dabar visa Europa, išskyrus kai kurias šalis, žavisi išdidžios tautos drąsa. Tikimės, kad šis procesas yra negrįžtamas. Visose sferose, taip pat ir – kultūros lauke. Neturime kelio atgal, mes tikrai laimėsime. Tikiuosi, kad ir ateityje mes galėsime į turo geografiją įtraukti tokius miestus kaip Paryžius, Vilnius, Talinas, Varšuva ir Briuselis. Taip pat lauksime šių miestų menininkų ir svetingai priimsime lygioje tarp lygių, laisvoje, gražioje ir nenugalimoje Ukrainoje“, – sako V.Charčyšynas, kuris yra ne tik muzikos autorius, bet ir Ukrainos autorių teisių ir gretutinių teisių organizacijos UACRR vadovas bei Tarybos narys.

  Dieną prieš koncertą, birželio 16-ąją, „Druga Rika“ grupės lyderis ir dainų autorius V. Charčyšynas kaip Ukrainos autorių atstovas dalyvaus „LATGA Autorių namų“ viešoje diskusijoje „Kaip galime pagelbėti Ukrainos kūrėjams?“. Diskusija vyks birželio 16 d. 12 val. Vilniaus rotušės Pilkojoje salėje, joje taip pat dalyvaus Asociacijos LATGA direktorė, Europos autorių bendrijų konfederacijos GESAC Tarybos narė Laura Baškevičienė, kultūros viceministras Vygintas Gasparavičius, „ELITAZ Grupė“ atstovas, Renginių industrijos asociacijos valdybos narys Gediminas Jaunius ir kt.

  Koncertuos su Lietuvos žvaigždėmis

  Birželio 17 d. Asociacija LATGA pirmąkart jungiasi prie „Kultūros nakties“ maratono ir vilniečiams bei miesto svečiams dovanoja įspūdingą renginį Rotušės aikštėje „LATGA Autorių namai“, kurio metu žinomi įvairių sričių Lietuvos autoriai scena ir žiūrovų dėmesiu dalinsis su karo alinamos Ukrainos kūrėjais.

  LATGA atstovauja beveik šešiems tūkstančiams įvairiausių meno sričių Lietuvos autorių, ši įvairovė atsiskleis ir LATGA Autorių namų scenoje. Didžiulėje scenoje gyvai skambės mėgstamų Lietuvos ir Ukrainos muzikantų dainos. Tą vakarą scenoje pamatysime VU pučiamųjų orkestrą „Oktava“, ukrainiečių seserų dvynių Tomos ir Irynos Butko grupę „BeTwins“, jaunimo mėgstamą atlikėją Free Finga, vilniečių roko kolektyvą „Biplan“, populiarią Ukrainos roko grupę „Druga Rika“. Koncertą užbaigs įspūdingas Vido Bareikio šou, kurio metu jis pristatys naujausią savo albumą „Fortūna“.

  Renginio metu iš ekrano sveikinsis ir savo kūrybą pristatys abiejų šalių vizualiųjų menų atstovai, o po koncerto Vilniaus Rotušėje vyks naktiniai poezijos skaitymai, kurių metu skambės aktualios lietuvių ir ukrainiečių autorių eilės. Renginį ves muzikos autorė, Asociacijos LATGA Tarybos pirmininkė Raminta Naujanytė-Bjelle.

  „Šiuo renginiu siekiame atskleisti mūsų atstovaujamų autorių kūrybos įvairovę bei platinti žinią, kad autoriai yra pati svarbiausia intelektinio turinio kūrimo grandis. Tuo pačiu norime išreikšti palaikymą Ukrainos autoriams, kurie šiuo metu neturi sąlygų kurti ir skleisti savo kūrybą gimtojoje šalyje, todėl jiems reikalinga mūsų visų pagalba“, – sako asociacijos direktorė L.Baškevičienė.

  Visos LATGA aktualijos tavo el. pašte

  Prenumeruok naujienlaiškį.