© Leonardas Borotinskas, 2023

Visos LATGA aktualijos tavo el. pašte

Prenumeruok naujienlaiškį.

  Paskelbta: 2024-01-21

  Žiūrėkite renginio „Autorių namų virtuvė: sėkmės receptai su Andriumi Mamontovu“ vaizdo įrašą

  Kūrybos teikiami džiaugsmai ir vargai, naujų technologijų (įskaitant ir dirbtinį intelektą) privalumai ir trūkumai, autorių teisių apsaugos problematika – šios ir daugybė kitų temų aptartos 2023 lapkričio 14 d. LATGA salėje vykusio jaukaus autorių pokalbio „Autorių namų virtuvė: sėkmės receptai su Andriumi Mamontovu“ metu. Renginį moderavo LATGA tarybos pirmininkė Raminta Naujanytė-Bjelle. Kviečiame žiūrėti šio renginio įrašą, kurį padalijome į tris dalis ir patalpinome savo YouTube paskyroje. 

  Renginio pradžioje pristatydama organizacijos veiklą LATGA direktorė L. Baškevičienė kalbėjo apie DI autoriams keliamus iššūkius ir pabrėžė, kad šis klausimas aptarinėjamas bei sprendžiamas tarptautiniu mastu, tuo užsiima tiek Europos autorių ir kompozitorių bendrijų susivienijimas GESAC, kurios taryboje ji dirba, tiek kitos autorių teises ginančios organizacijos. Susitikimo su Lietuvos autoriais metu ji pabrėžė, kad autoriai rūpintųsi savo teisėmis, jų niekam neperdavinėtų neatlygintinai arba tik už vienkartinį atlygį ir priminė, kad LATGA nariai visada gali kreiptis į asociaciją prašydami teisinių konsultacijų.

  Pokalbis su Laura Baškevičiene:

  Daugybės klausimų renginyje sulaukė ir LATGA komanda su teisininkėmis Radvile Bieliauskiene bei Justina Madatoviene priešakyje. Pasitelkiant klausimų-atsakymų formą jos pristatė teisinius ir kitokius aspektus, galinčius padėti autoriams dar sėkmingiau įdarbinti savo kūrybą bei išvengti kūrinių naudotojų spąstų.

  Šį rudenį 40 metų kūrybos sukaktį mininčiam ir koncertinį turą rengiančiam A.Mamontovui klausimų nepritrūko tiek pradedantys, tiek žinomi autoriai. Pirmuoju jaukių virtuvinių autorių pašnekesių serijos dalyviu A. Mamontovas tapo neatsitiktinai – kas geriau apie sėkmės receptus gali papasakoti nei autorius, kurio dainos, muzika kinui ir teatrui tapo neatsiejama Lietuvos muzikos istorijos dalimi? Kokios priežastys lėmė tokį jo kūrybos populiarumą? Kaip gimsta kūriniai? Kodėl jis su malonumu padeda jauniems talentams? Atsakymus į šiuos ir daugybę kitų klausimų sužinosite peržiūrėję šį vaizdo įrašą:

  Renginio operatorius Gintaras Kralikauskas (operatoriai.eu)

  Vaizdo įrašo montažo autorius Skirmantas Stankevičius

  Visos LATGA aktualijos tavo el. pašte

  Prenumeruok naujienlaiškį.